VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Žiaci VK Slávia Svidník víťazmi skupiny východ

MŠK Vranov - VK Slávia Svidník 2:3 (15,21,-20,-8,-9) a 0:3 (-18,-21,-23)

V sobotu sa v desiatom kole Majstrovstiev Slovenska oblasť východ predstavili žiaci volejbalového klubu Slávia Svidník na palubovke MŠK Vranov nad Topľou. Aj keď o postupujúcich (Svidník, Humenné) bolo rozhodnuté, naši chlapci išli do zápasu s vedomím, že víťazstvom v obidvoch zápasoch si zabezpečia postup z prvého miesta. Na druhej strane súper, ktorému postup unikol len o vlások chcel našich chlapcov na domácej palubovke zdolať.

Do zápasu sme išli s odhodlaním podať čo najlepší výkon, avšak naše odhodlanie ostalo v šatni, čoho dôkazom bol nevýrazný výkon a hlavne výkon bez patričného nasadenia. V prvých dvoch setoch sme chybovali na bloku, keď sme ani raz nedokázali ubrániť súperových hráčov. Na príjme sme takisto chybovali a tak nás súper ničil tvrdým útokom. V treťom sete, ktorý sme prehrávali dokázal až v koncovke vyhecovať najlepší hráč nášho družstva Marko Regrut a zvládli sme ho vo svoj prospech. V nasadenom trende z koncovky tretieho setu sme pokračovali. Chlapci prezentovali silu kolektívu a dokázali nepriaznivý vývoj zápasu zvrátiť vo svoj prospech.

Druhý zápas mal trošku iný priebeh. Dobre sme do zápasu vstúpili, ale zlomový bol druhý set, keď súper viedol 20:12.Avšak naši chlapci zbrane nezložili a postupne ukrajovali zo súperovho náskoku, keď nám fungoval hlavne servis a obrana na sieti, a set doviedli do víťazného konca. V treťom sete, ktorý sa vyznačoval vyrovnanosťou sme opäť zvládli záver a tak sme po prvýkrát v histórii postúpili na M-SR z prvého miesta, keď sme sa stali víťazmi oblasti východ. Výborným výkonom v sobotu oslávil svoje štrnáste narodeniny veľký talent a nádej svidníckeho volejbalu Tomáš Goban, ktorému celé družstvo blahoželá, a verí že sa nielen zaslúžil o postup na M-SR, ale bude aj ich aktívnym účastníkom. Všetci chlapci si ale svojou predvedenou hrou zaslúžene vybojovali postup na majstrovstvá SR, kde sa budú snažiť reprezentovať svoj klub a mesto čo najlepšie, tak ako tomu bolo počas celej sezóny. Za zmienku stojí, ale aj ďalší skvelý fakt, že si družstvo počas celej dlhodobej súťaži dokázalo skvelo udržať výkonnostnú úroveň. V konečnom zúčtovaní tak prehrali len dva zápasy a to po jednom so svojimi najvážnejšími konkurentmi v boji o postup, chlapcami z Humenného a Vranova. Za výbornú prácu a prípravu chlapcov patrí vďaka aj samotnému trénerovi Mariánovi Vitkovi.

Zostava žiakov VK Slávia Svidník: Juraj Jurko, Jakub Miga, Daniel Kimák, Alan Petrik, Marko Regrút, Martin Krivka, Tomáš Goban, Adam Riško, Tomáš Miščík, Michal Ščerba, Ján Harhovský, tréner Marián Vitko

Najbližšie sa chlapci predstavia na Východoslovenskom pohári za účasti prvých štyroch družstiev zo súťaže, ktorý sa odohrá vo Svidníku 20.apríla 2011.