VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Popularita volejbalu rastie

V kategórii žiakov až dve družstva A a B

Napriek značne klesajúcej populačnej krivke, nemá zdá sa Volejbalový klub Slávia Svidník ťažkosti s motiváciou mládeže a hľadaním nových volejbalových talentov. Svedčí o tom fakt, že napriek enormnému poklesu detí na školách, má práve svidnícki volejbal v novom súťažnom ročníku vo vekovej kategórii žiaci, prihlásené až dve družstva (VK Slávia Svidník „A“ a VK Slávia Svidník „B“). A žreb 1. ligy žiakov skupiny Východ určil, že práve tieto dve družstvá sa uplynulú sobotu stretli už v jej prvom kole. Vo svojej historicky prvej oficiálnej konfrontácii, porazilo družstvo „A“, družstvo „B“ dva krát 3:0.

VK Slávia Svidník "A" - VK Slávia Svidník "B" 3:0 (13,14,12)
VK Slávia Svidník" A" - VK Slávia Svidník" B" 3:0 (6,16,8)

V zápase dominovali vekovo starší žiaci VK Slávia Svidník, ktorí potvrdili úlohu favorita (vicemajster Slovenskej republiky v kategórii žiakov 2011/2012). Mladšie nádeje svidníckeho volejbalu sa prezentovali veľkou bojovnosťou, snahou a v zápase predviedli niekoľko oku- lahodiacich akcií, ktoré keď skĺbia so skúsenosťami, môžu v súťaži dosiahnuť pekné výsledky. Zápas potvrdil, že volejbal má medzi svidníckou mládežou veľkú popularitu a nastavený trend sľubuje, že o budúcnosť tejto loptovej hry sa vo Svidníku určite nemusíme obávať.

Zostava VK Slávia Svidník "A": Tomáš Goban, Adam Riško, Alan Petrik, Šimon Gula, Damián Cuprišin, Michal Ščerba, Dávid Hnát, Dominik Nagajda, Ján Harhovský, Martin Kozák, Kristián Palidrab

Zostava VK Slávia Svidník "B": Jaroslav Genco, Samuel Grega, David Juhás, Róbert Michalko, Jakub Kapcala, Stanislav Jurko, Jozef Ľos-Božik, Samuel Paňko, Jakub Barančík, Mário Siry, Richard Piňko, Samuel Goč.

Na budúcu sobotu 20. 10. 2012, sa obidve mladé svidnícke družstvá predstavia na domácej palubovke. VK Slávia Svidník "A" privíta v telocvični na ZŠ Karpatskej súpera z Prešova a VK Slávia Svidník "B" (telocvičňa Spojená škola) si zrovná sily s rovesníkmi zo Starej Ľubovne. Začiatok prvých stretnutí je naplánovaný o 10.00 hod a druhých o 12.00 hod.

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.