VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Mladé svidnícke nádeje s prvými bodmi

1. zápas: VK Slávia Svidník „B“ - VK Mirad PU Prešov  3:0 (20, 11, 4)

Po troch neúspešných kolách, majú už aj žiaci VK Slávia Svidník „B“ dôvod na radosť. Vo svojom siedmom majstrovskom stretnutí zdolali rozdielom triedy svojich rovesníkov z Prešova 3:0. Mladé vychádzajúce talenty nastúpili do zápasu ako z veľkej knihy a svojho súpera veľmi peknou a umnou hrou v niektorých pasážach hry doslova valcovali. Výsledok tretieho setu hovorí o absolútnej dominancii. V ňom mladým šarišanom dovolili uhrať len 4 body.

2. zápas: VK Slávia Svidník „B“- VK Mirad PU Prešov 1:3 (-23, 18, -21, -22)

To čo platilo v prvom stretnutí, to sa však už o druhom nedá povedať. Na mladých svidníčanoch  pravdepodobne doliahla eufórii po získanom cennom skalpe z prvého zápasu a svojím výkonnom zaostali za očakávaniami. Po prvom prehratom sete ešte v druhom dokázali zdvihnúť hlavu, no viac, ako na víťazstvo v jednom sete to však nestačilo. V zápase sa ukázala ešte nevýhratosť  začínajúcich volejbalistov, ale fakt, že dokázali tak jednoznačne poraziť tohto súpera v prvej konfrontácii hovorí o skutočnosti, že v budúcnosti ešte o nich budeme veľa počuť.

Zostava Svidník „B“: Dávid Juhás, Samuel Goč, Mário Sirý, Jaroslav Genco, Jakub Kapcala, Samuel Grega, libero Samuel Paňko, (Róbert Michalko, Stanislav Jurko, Richard Piňko, Jozef Ľos-Božík, Jakub Barančík, Maroš Blanár