VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník a Brno odohrali dve exhibície pred plnými halami

Legend Watches Slávia Svidník ukončil rok 2012 exhibíciou s Volejbalom Brnom. Účastník najvyššej českej súťaže prijal pozvanie na dve stretnutia, z ktorých dejiskom prvého bol Bardejov. Rozhodnutie vedenia klubu odohrať zápas v centre horného Šariša nebolo náhodné. O Svidníku je známe, že dôraz kladie na prácu s mládežou. K naplneniu týchto ambícií výrazné pomáhajú podmienky vytvorené v rámci centra talentovanej mládeže, pričom v jednotlivých mládežníckych kolektívoch Slávie pôsobia aj viacerí Bardejovčania. O kvalitnej práci s talentovanými hráčmi sa mohli presvedčiť i fanúšikovia v športovej hale Mier, pretože v drese Slávie sa v štvrtom sete objavil na „domácej“ palubovke kadetský reprezentačný nahrávač 17-ročný Juraj Jurko. Obidvaja súperi odohrali štvorsetový duel, v ktorom sa v koncovkách setov darilo viac hosťom spoza rieky Moravy, keď jednotlivé dejstvá získali na -23, -18, -26 a -25. Odvetu na druhý deň vo Svidníku už zvládli lepšie domáci volejbalisti. Diváci videli opäť dramatický volejbal len s tým rozdielom, že Legend Watches zvíťazil 3:2 (22, -22, -20, 23, 9). „V prvom rade nám išlo o to, aby sme spropagovali volejbal a preto som rád, že Brno našu ponuku prijalo. Teší ma, že v Bardejove sme odohrali stretnutie pred plnou halou a hoci sme po dvoch víťazstvách počas prípravy na novú sezónu s týmto súperom prvýkrát prehrali, tento zápas z nášho pohľadu, aj športového, svoj účel splnil. Na druhý deň sme sa v našej hale vo Svidníku zmobilizovali a po zlepšenom výkone sme Brnu prehru z piatka vrátili. Podstatné však bolo, že obidve vystúpenia boli výborne zorganizované a hralo sa pred početnou kulisou, čo bola veľmi dobrá reklama volejbalu,“ pochvaľoval si tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Po druhom stretnutí s Brnom dorazila do Svidníka ďalšia dôležitá a príjemná správa. Po výhre Prešova nad Myjavou 3:0 sa stali zverenci trénera Jaroslava Vlka tretíkrát po sebe víťazmi základnej časti volejbalovej extraligy mužov. „Pre imidž klubu je to naozaj veľmi dobre, že sme tretíkrát po sebe vyhrali základnú časť. Na druhej strane treba priznať, že na rozdiel od posledných dvoch sezón nepriniesla liga bez Humenného a Volley Teamu kvalitu, akú by sme si predstavovali. V priebehu prvej polovice sme odohrali iba štyri ťažké stretnutia s Myjavou a Prešovom, a to je málo. Prešov síce finišoval v závere, ale jeho víťazstva prišli až v čase, kedy sme mali s Myjavou postup istý a hráčom chýbala väčšia motivácia... Víťazstvo po základnej časti kvitujeme, no od nového roka budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme sa dostali do želanej pohody a nadstavbu zvládli k našej spokojnosti,“ zdôraznil J. Vlk.   

Nadstavbová časť sa začína 19. januára a na Svidníčanov čaká Volley Team, Humenné a Myjava. Všetci štyria súperi sa predstavia aj vo Final Four Slovenského pohára, kde sa Svidník v boji o postup do finále stretne vo východniarskom derby s VK Chemes. Prípravu na druhá časť sezóny odštartujú volejbalisti Slávie 2. januára. „Keďže vysokoškoláci majú v tomto čase skúškové obdobie, verím, že budem mať k dispozícií kompletný tím, čo nám dovolí trénovať koncepčnejšie. Prvý jeden a pol týždňa sa budeme venovať obnoveniu fyzickej kondície, no, samozrejme, tréningy spojíme aj s vylepšovaním herného systému v činnostiach, ktoré nám robia problémy. Do 19. januára nás čaká pomerne dlhá prestávka, preto budeme hľadať aj partnerov na prípravné stretnutia,“ dodal J. Vlk.       

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.