VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori Svidníka proti Vranovu víťazne

V sobotu 17.3.2012 privítali juniori VK Slávia Svidník v rámci 16. kola 1. ligy skupiny Východ na domácej palubovke v dvojzápase MŠK Vranov nad Topľou. V doterajšom priebehu súťaže sa oba celky stretli už trikrát, pričom dovedna odohrali spolu šesť zápasov. V nich boli trikrát úspešný Vranovčania (trikrát doma – 3:2, 3:1, 3:0) a trikrát Svidníčania (vonku 3:0 a doma dvakrát 3:0). Bilancia medzi oboma súpermi bola teda vyrovnaná. Favoritom tohto stretnutia však boli predsa len hráči Svidníka. Tým patrila pred týmto dvojzápasom jednoznačne prvá pozícia v tabuľke so ziskom 60 bodov, pričom práve na druhý Vranov (40 bodov) mali náskok presvedčivých 20 bodov. Svidníčania tak mali za cieľ upevniť si vedúcu pozíciu v lige. O veľa tu išlo aj Vranovu, ktorý mal jednobodový náskok pred tretím Humenným, a ak sa chcel udržať na druhej priečke, tak vo Svidníku musel nutne bodovať. To však napokon Svidníčania nepripustili, hoci jeden bod stratili, no aj napriek tomu si prvú priečku upevnili tým spôsobom, že štyri kolá pred koncom ich už teoreticky nikto nemôže predstihnúť.

1. zápas: VK Slávia Svidník – MŠK Vranov nad Topľou: 3:2 (17, 13, -12, -21, 14)

Zostava VK Slávia Svidník: Pinďár 1, Ščerba 8, Hnát 10, Novák 8, Slivovič 14, Červeňák 23 (libero Vitko, Jurko 1, Goban 7, Pavelčák, Krivka)

2. zápas: VK Slávia Svidník – MŠK Vranov nad Topľou: 3:1 (-22, 23, 21, 21)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 2, Ščerba 19, Krivka 8, Novák 6, Pavelčák 8, Goban 17 (libero Vitko, Pinďár, Olejár 1) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „V úvodnom zápase sme veľmi dobre zvládli prvé dva sety, v ktorých sme hrali prakticky bez chýb, pretože tak v jednom, ako aj v druhom sme ich urobili len šesť. V treťom sete však nastal v našej hre útlm, hráči si mysleli, že sa to už uhrá samo, no nestalo sa tak. Práve naopak. Začali sme robiť až neúnosne veľa nevynútených chýb (v treťom sete ich bolo 19), čím sa Vranov fakticky naštartoval a z výborne rozohraného zápasu bola nakoniec veľká dráma, ktorú sme našťastie zvládli v tajbrejku pomerom 16:14, hoci sme prehrávali už 9:12. Do druhého stretnutia som sa potom rozhodol vzhľadom na priaznivú situáciu v tabuľke postaviť proti vranovskej juniorke iba hráčov, ktorí hrávajú kadetskú súťaž, pretože aj tí potrebujú hrať kvalitné zápasy. Títo sa ponúknutej šance chopili a predviedli sa v dobrom svetle, keď najskôr v druhom a potom aj vo štvrtom sete dokázali otočiť nepriaznivý vývoj (10:15, resp. 10:17) a duel nakoniec vyhrali pomerom 3:1. Práve preto som najmä s druhým zápasom mimoriadne spokojný.“