VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori Svidníka si proti Humennému pripísali tri body

V sobotu 31.3.2012 privítali juniori VK Slávia Svidník v rámci 18. kola 1. ligy skupiny Východ na domácej palubovke ŠK Chemes Humenné. V aktuálnom súťažnom ročníku sa jednalo už o štvrtý vzájomný dvojzápas medzi týmito spomínanými súpermi. V predchádzajúcich troch dvojstretnutiach, teda v šiestich zápasoch uspeli päťkrát Svidníčania (vonku dvakrát 3:1 a raz 3:2, doma 3:0 a 3:1) a v jednom dueli uspelo Humenné (doma 3:2). V prospech Svidníka hovorilo aj postavenie v tabuľke. V nej mali Svidníčania na prvom mieste 70 bodov, pričom tretí Humenčania (45 bodov) mali na nich neuveriteľné 25 bodové manko. Na druhý Vranov (47 bodov) pritom Humenné strácalo iba dva body a v tomto dvojzápase mu teda išlo o veľa, pretože v prípade bodového úspechu sa mohlo v tabuľke posunúť práve na druhé miesto. Naopak Svidníku išlo v týchto dvoch dueloch iba o prestíž, keďže prvú priečku a postup na záverečný finálový turnaj mali už dávnejšie vo vrecku.

1. zápas: VK Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné: 1:3 (-14, 20, -19, -18)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 3, Ščerba 10, Novák 5, Hnát 3, Goban 7, Červeňák 17 (libero Vitko 1, Slivovič 2, Krivka 3)

2. zápas: VK Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné: 3:1 (22, -19, 21, 23)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 5, Ščerba 8, Krivka 2, Hnát 6, Pavelčák 4, Červeňák 26 (libero Vitko, Čupka 3, Novák 1, Goban 8) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „V sobotu sme podľa mňa mali možnosť vidieť veľmi dobrý volejbal a bol to jeden z najlepších a najkvalitnejších dvojzápasov, aký sme v tomto prebiehajúcom súťažnom ročníku odohrali. Humenné prišlo do Svidníka v plnej sile, pričom nechýbali hráči, ktorí pravidelne nastupujú v 1. lige mužov. Hostia totiž stále bojujú o postup na záverečný finálový turnaj, a preto nevyhnutne potrebujú získavať čo najviac bodov. Tento fakt sa najviac odzrkadlil v prvom zápase, v ktorom sme iba v druhom sete zahrali optimálne, hráči robili minimum chýb a každý z nich zahral podľa svojich možností. No v ostatných dejstvách nám zhruba od ich polovice úplne odišiel najskôr útok, potom servis a následne aj prihrávka, čo sa napokon aj podpísalo na konečnom výsledku stretnutia. V druhom zápase sme urobili isté zmeny v základnej zostave. Tie sa v konečnom dôsledku ukázali ako dobrý ťah, pretože sme robili oproti prvému duelu menej chýb, kvalitným servisom sme odtlačili súpera od siete a celkovo sme predvádzali variabilnejšiu hru ako hostia. To je pre mňa, ako pre trénera potešiteľné, pretože sa postupne dostávame do štádia, kedy začíname mať na každý post dvoch vyrovnaných hráčov. Za predvedený výkon najmä v druhom stretnutí by som chcel pochváliť všetkých hráčov, osobitne J. Jurka, ktorý v oboch dueloch zahral výborne, čím jednoznačne ukázal, že v reprezentácii kadetov SR sa ocitol právom.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.