VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori Svidníka si v Prešove vybojovali dve víťazstvá

V sobotu 24.3.2012 cestovali juniori VK Slávia Svidník v rámci 17. kola 1. Ligy skupiny Východ na palubovku VK Mirad PU Prešov. V doterajšom priebehu súťaže sa oba celky stretli v troch dvojzápasoch, teda odohrali medzi sebou šesť stretnutí, v ktorých boli vždy úspešnejší Svidníčania (doma 3:2, 3:1, 3:0, 3:0 a vonku 3:1, 3:0). Tomu zodpovedalo aj postavenie oboch družstiev v tabuľke. Vedúci Svidník (65 bodov) mal totiž už pred týmto dvojzápasom nedostihnuteľný 20 bodový náskok pred druhým Humenným, pričom štvrtý Prešov (23 bodov) strácal na prvé miesto neuveriteľných 42 bodov. Prešovčania tak mohli v tomto stretnutí iba prekvapiť a udržať si tak odstup od poslednej Starej Ľubovne (18 bodov). Svidníčanom tu naopak už nešlo v podstate o nič, no aj napriek tomu boli favoritom stretnutia. Túto svoju úlohu sa im napokon s miernymi problémami podarilo naplniť.

1. zápas: VK Mirad PU Prešov – VK Slávia Svidník: 2:3 (23, 21, -25, -24, -10)
Zostava VK Slávia Svidník: Pinďár, Ščerba 12, Novák 8, Hnát 7, Slivovič 25, Červeňák 25 (libero Vitko, Čupka 2, Olejár 1, Regrút)

2. zápas: VK Mirad PU Prešov – VK Slávia Svidník: 0:3 (-9, -22, -17)
Zostava VK Slávia Svidník: Olejár 1, Ščerba 9, Hnát 6, Novák 8, Čupka 15, Červeňák 6 (libero Vitko, Regrút) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „Do Prešova sme vycestovali bez prvého nahrávača(J. Jurko) a blokára (M. Krivka), ktorí mali v týždni mierne zdravotne problémy, no hlavným dôvodom ich uvoľnenia z tohto dvojzápasu bol fakt, že obaja sa museli v nedeľu dostaviť na zraz kadetskej reprezentácie v Trenčíne. Citeľná bola najmä absencia prvého nahrávača, čo sa prejavilo predovšetkým v prvom stretnutí. V ňom hráči Prešova zahrali veľmi dobre a neboli ďaleko od víťazstva 3:0, keďže po dvoch nezvládnutých koncovkách sme v treťom sete prehrávali už 16:10. Napokon sa nám však vhodnými striedaniami podarilo oživiť hru, odvrátiť dva mečbaly súpera a výsledok v konečnom dôsledku otočiť v náš prospech. Tento fakt sa potom premietol do druhého zápasu, ktorý sme jednoznačne zvládli v náš prospech, keďže Prešov už hral pomerne odovzdane. Na záver však musím konštatovať, že aj napriek víťazstvám nebola naša hra celkom ideálna, ale hráčov musím na druhej strane pochváliť najmä preto, že hlavne v prvom zápase zabojovali o víťazstvo, hoci na prvej priečke ich už nikto nemôže ohroziť a postup na celoslovenské finále majú už vo vrecku.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.