VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori Svidníka splnili v Starej Ľubovni úlohu favorita

V sobotu 21. 4. 2012 cestovali juniori VK Slávia Svidník v rámci posledného 20. kola 1. ligy skupiny Východ na palubovku VKM Stará Ľubovňa. V tomto dvojzápase už v podstate obom družstvám o nič nešlo, keďže Svidníčania si už dávnejšie zabezpečili definitívne prvé miesto v tabuľke i postup na záverečný finálový turnaj a Stará Ľubovňa sa už ani v prípade plného dobového zisku nemohla odlepiť z dna tabuľky, pretože na predposledný Prešov strácala až trinásť bodov. Aj napriek tomu jasným favoritom v oboch dueloch boli hostia zo Svidníka (73 bodov), ktorí mali pred druhým Humenným (54 bodov) náskok 19 bodov, pričom Stará Ľubovňa (18 bodov) na nich strácala neuveriteľných 55 bodov. Svidníčania boli navyše úspešný aj vo všetkých doterajších vzájomných zápasoch (päťkrát 3:0 a raz 3:1), pričom tento fakt ich rolu favorita ešte viac znásoboval.

1. zápas: VKM Stará Ľubovňa – VK Slávia Svidník: 1:3 (24, -20, -26, -21)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 7, Ščerba 15, Hnát 14, Krivka 11, Goban 11, Slivovič 16 (libero Vitko, Olejár 1, Lamanec 1, Pavelčák 3)

2. zápas: VKM Stará Ľubovňa – VK Slávia Svidník: 1:3 (-17, 13, -11, -19)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 9, Ščerba 14, Novák 1, Krivka 12, Pavelčák 5, Slivovič 2 (libero Vitko, Lamanec 2, Hnát 6, Goban 16, Olejár) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „Tento dvojzápas bol pre nás v rámci 1. ligy skupiny Východ v aktuálnom súťažnom ročníku posledným, ani jednému družstvu v ňom v podstate o nič nešlo a tomuto faktu zodpovedal aj obraz predvedenej hry. Hoci sa stretol prvý celok s posledným, tak na palubovke tento rozdiel nebol vôbec badateľný. Našim hráčom totiž v tomto dvojstretnutí chýbala akákoľvek motivácia, nasadenie a bojovnosť, navyše Stará Ľubovňa nastúpila s kompletným kádrom a s odhodlaním v oboch zápasoch zabodovať, čo sa prejavilo najmä v prvom meraní síl. My sme však hrali len to čo sme potrebovali, v dôležitých momentoch oboch zápasov sme ale zapli naplno, čo nám v konečnom účtovaní stačilo na plný bodový zisk. S výsledkami som teda spokojný, ale s predvedeným výkonom už veľmi nie, a preto dúfam, že na záverečnom finálovom turnaji to už bude z našej strany celkom iný volejbal.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.