VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori VK Slávia Svidník získali v Humennom štyri body zo šiestich

V sobotu 11. 2. 2012 cestovali juniori VK Slávia Svidník v rámci 13. kola 1. ligy skupiny Východ na horúcu palubovku ŠK Chemes Humenné, kde nastúpili k ďalšiemu zo svojich dvojzápasov. Hostia do týchto spomínaných duelov vstupovali z prvého miesta (v doterajšom priebehu súťaže získali juniori Svidníka vynikajúcich 50 bodov), pričom domáci celok, ktorý je na treťom mieste na nich strácal 25 bodov. V aktuálnom súťažnom ročníku išlo už o druhé vystúpenie mladých Svidníčanov na palubovke Humenného, pričom celkovo si obe družstvá zmerali sily dovedna štyrikrát. Vo všetkých prípadoch boli úspešnejší juniori Slávie (v 3. kole v Humennom 3:1 a 3:2, a v 8. kole doma 3:0 a 3:1), pričom Humenčania tu z dvanástich možných bodov získali iba jeden. Z tohto pohľadu boli miernym favoritom na víťazstvo v oboch stretnutiach hostia. To však domáci nechceli pripustiť, a proti Svidníku si chceli pripísať prvé víťazstvá v sezóne. Slávisti navyše proti Chemesu nastúpili bez troch dôležitých hráčov - chýbali T. Goban, P. Ščerba a M. Slivovič, no aj napriek tomu si chceli domov priniesť čo najväčší možný počet bodov. Tento vytýčený cieľ hostia v podstate aj splnili, keď napokon získali dôležité štyri body.

1. zápas: ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník: 1:3 (-19, 20, -18, -18)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko, Novák, Krivka, Pavelčák, Hnát, Červeňák (libero Vitko, Olejár, Regrút)

2. zápas: ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník: 3:2 (-17, 23, 23, -25, 13)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko, Novák, Krivka, Hnát, Červeňák, Olejár (libero Vitko, Regrút, Pavelčák) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: "Na tento dvojzápas sme opäť necestovali v plnej sile, pretože nám chýbali dvaja kľúčový hráči základnej zostavy. Na moje prekvapenie sme však do prvého duelu vstúpili veľmi odvážne, bojovne, koncentrovane a zodpovedne, čoho konečným výsledkom bolo napokon víťazstvo nad kvalitným súperom v pomere 3:1. K tomu nám samozrejme dopomohlo aj to, že sme nerobili veľa nevynutených chýb a ťažili sme predovšetkým z kvalitného servisu a nervozity domácich hráčov, ktorým v tomto dvojzápase išlo o veľa (body potrebné na postup do záverečného finálového turnaja o majstra SR). V druhom zápase začali naši hráči taktiež zodpovedne a koncentrovane a v prvom sete viedli nad svojim súperom dokonca až o desať bodov. Tento nastúpený trend si však nedokázali udržať a v ich hre nastal útlm, ktorý sa prejavil v koncovkách druhého a tretieho setu, ktoré patrili Humennému. Našťastie vo štvrtom sete chalani znovu ožili a dokázali odvrátiť dva mečbaly domácich, pričom v dramatickej koncovke poslal esom T. Červeňák toto stretnutie do tajbrejku. Ten bol emotívny a nervózny na oboch stranách. Nakoniec ho lepšie zvládli Humenčania a zápas tak vyhrali. Za predvedený bojovný a kvalitný výkon sa chcem chlapcom (do Humenného išli iba deviati) poďakovať, pretože hrali naplno do poslednej lopty a ukázali svoje volejbalové umenie v plnej kráse."

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.