VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kadeti Svidníka zaknihovali proti Košiciam šesť bodov

V nedeľu 11. 3. 2012 cestovali kadeti VK Slávia Svidník v rámci 9. kola kadetskej súťaže do metropoly východu, kde ich čakal dvojzápas proti miestnemu ŠA Fe – Markt Košice. Obaja títo súperi sa v aktuálnom súťažnom ročníku už stretli v 2. kole, pričom v oboch zápasoch boli výrazne úspešnejší Svidníčania, ktorí Košice zdolali dvakrát 3:0. Košičania tak mali Svidníku čo oplácať, navyše v prípade úspechu sa mohli prepracovať na 3. miesto pred Vranov nad Topľou. Favoritom však boli hostia, ktorí mali na čele tabuľky pred týmto dvojzápasom 42 bodov, pričom pred Košicami (18 bodov), ktoré figurovali na štvrtom mieste, mali priepastný 24 bodový náskok. Túto úlohu favorita samozrejme chceli kadeti Svidníka v Košiciach aj potvrdiť a upevniť si tým vedúcu pozíciu v súťaži.

1. zápas: ŠA Fe – Markt Košice – VK Slávia Svidník: 1:3 (-19, 19, -22, -8)
Zostava VK Slávia Svidník: Jurko, Goban, Novák, Krivka, Ščerba, Pavelčák (libero Vitko, Pinďar, Olejár, Čupka)

2. zápas: ŠA Fe – Markt Košice – VK Slávia Svidník: 0:3 (-11, -16, -10)
Zostava VK Slávia Svidník: Pinďar, Goban, Novák, Krivka, Ščerba, Pavelčák (libero Vitko, Čupka) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „Družstvo Košíc sa na nás veľmi dobre pripravilo, hrali zaň aj starší hráči, ktorí zvyknú nastupovať v juniorskej súťaži. My sme najmä v prvom stretnutí doplácali na to, že sme súpera podcenili a dúfali sme, že súper sa nám na ihrisku poddá. Opak bol však pravdou, pretože Košice sa naopak chceli na nás ako na lídra súťaže vytiahnuť a podať čo najlepší výkon. Naši hráči to pochopili v až koncovke tretieho a v štvrtom sete prvého zápasu, kedy sa dostali do tempa a postupne začali hrať svoju hru. V nasadenom trende sme potom nastúpili aj v druhom zápase, čo sa jednoznačne prejavilo na jeho výsledku a po kvalitnom výkone sme teda získali povinných šesť bodov, za čo sa chcem hráčom poďakovať.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.