VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kadeti Svidníka zaznamenali proti Humennému plný bodový zásah

Kadeti VK Slávia Svidník privítali v nedeľu 12. 2. 2012 na domácej palubovke v šlágri 7. kola kadetskej súťaže ŠK Chemes Humenné "A". V aktuálnom súťažnom ročníku išlo vôbec o prvé meranie síl medzi týmito dvoma súpermi, z ktorých ani jeden ešte neokúsil trpkosť prehry, či stratu akýchkoľvek bodov. Práve preto aj obe družstvá vstupovali do tohto dvojzápasu s rovnakým počtom bodov (30), pričom vedúci Svidník viedol pred druhým Humenným iba vďaka lepšiemu pomeru setov (Svidník - 30:2, Humenné - 30:3). Z toho jednoznačne vyplýva, že spomínaný dvojzápas nemal favorita, pričom bol zároveň aj priamým súbojom o líderskú pozíciu v súťaži a uspieť v ňom teda chceli obaja súperi.

1. zápas: VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné "A": 3:0 (15, 18, 27)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 2, P. Ščerba 11, Krivka 13, Novák 3, Pavelčák 13, Goban 13 (libero Vitko, Pinďar, Regrút)

2. zápas: VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné "A": 3:1 (-22, 15, 24, 19)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 4, P. Ščerba 19, Krivka 8, Novák 12, Pavelčák 17, Goban 11 (libero Vitko, Pinďar, Regrút, M. Ščerba, Olejár) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: "V šlágri kola sa stretli prvé dva celky v tabuľke a na palubovke to bolo hneď aj vidno, pretože sa hral veľmi dobrý a kvalitný volejbal. V oboch pomerne atraktívnych dueloch sme napokon potvrdili náš vysoký kredit a nášho najväčšieho rivala sa nám v nich podarilo po naozaj výbornom a obetavom výkone zdolať 3:0 a 3:1. Obe družstvá sa pritom až na jednu, maximálne dve zmeny v zostavách stretli aj deň predtým (sobota) v 1. lige juniorov a teda mali za sebou už dva ťažké zápasy. V týchto dvoch však naši hráči ťahali všetci za jeden povraz a z ich strany to bol jeden super výkon, s ktorým som maximálne spokojný, pretože sme spravili minimum nevynutených chýb, kvalitne sme servovali a tým sme takmer absolútne odstavili súperov mimoriadne účinný útok stredom a na kolíkoch sme si jeho hráčov už vedeli ustrážiť dobrými blokmi. Navyše po zisku týchto dôležitých šiestich bodov už môžeme pomaly a isto myslieť na záverečný finálový turnaj, keďže pred tretím Prešovom máme 19 bodový náskok. Nakoniec musím podotknúť, že svoje družstvo som v kategórii kadetov tak dobre hrať ešte nikdy nevidel a za predvedený výkon by som sa chcel všetkým chalanom poďakovať. Pozornosť si taktiež zaslúži aj hlavný arbiter M. Smolko, ktorý obe stretnutia viedol korektne, s prehľadom a s rozvahou."

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.