VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kadeti Svidníka si z Humenného odviezli cenné dva body

V nedeľu 29. 04. 2012 cestovali kadeti VK Slávia Svidník v rámci posledného 14. kola kadetskej súťaže na palubovku ŠK Chemes Humenné „A“. V tomto dvojzápase išlo o súboj prvého s druhým, pričom doteraz prvý a nezdolaný Svidník mal pred druhým Humenným výrazný a už ťažko dostihnuteľný dvanásťbodový náskok. V doterajšom priebehu aktuálneho súťažného ročníka sa už títo súperi raz stretli, pričom v oboch dueloch boli úspešnejší hráči Svidníka. Humenčania im tak mali čo vracať, a hoci išlo už len o prestíž, tak aj napriek tomu sa očakával pomerne vyrovnaný a dramatický volejbal.

1.zápas: ŠK Chemes Humenné „A“ – VK Slávia Svidník: 3:0 (17, 23, 27)

Zostava VK Slávia Svidník: Olejár 2, P. Ščerba 13, Krivka 6, Novák 6, Pavelčák 5, Goban 10 (libero Vitko, Pinďár, Čupka 6, Lamanec)

2.zápas: ŠK Chemes Humenné „A“ – VK Slávia Svidník: 2:3 (-23, 23, -21, 8, -12)

Zostava VK Slávia Svidník: Pinďár 2, P. Ščerba 15, Krivka 6, Novák 9, Goban 13, Pavelčák 9 (libero Vitko, M. Ščerba 1, Regrút, Lamanec, Olejár, Čupka 2) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: „V poslednom kole kadetskej súťaže sme cestovali do Humenného, teda jednalo sa o súboj prvého s druhým. Pritom tak my, ako aj domáci sme mali už pred týmto dvojzápasom zaistený postup na záverečný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v Nitre. Navyše Humenné nás už ani v prípade zisku šiestich bodov nemohlo v tabuľke predstihnúť. To všetko sa prejavilo na kvalite oboch duelov, v ktorých ani jeden celok nepodal optimálny výkon. V prvom zápase sme začali výborne, no Humenné sa skonsolidovalo, získalo poľahky prvý set, pričom ďalšie dva pre seba uhralo v dramatických koncovkách. V druhom zápase sme chceli zabojovať a vyhrať, čo sa nám v konečnom dôsledku aj podarilo. Prvé tri sety sa pritom rozhodovali v koncovkách, štvrtý patril jasne domácim. V tajbrejku sme však podali výborný a koncentrovaný výkon, stretnutie sme teda dotiahli do víťazného konca, čo je pred Majstrovstvami SR veľmi povzbudivé.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.