VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kadeti VK Slávia Svidník nestratili proti Vranovu ani set

V nedeľu 19. 2. 2012 privítali kadeti VK Slávia Svidník v rámci 8. kola kadetskej súťaže na domácej palubovke MŠK Vranov nad Topľou. Obaja súperi sa už v aktuálnom súťažnom ročníku stretli ešte v rámci 1. kola vo Vranove, pričom v oboch zápasoch triumfovali mladí Svidníčania rovnakým pomerom 3:0. Hostia z Vranova tak mali svojmu súperovi čo oplácať. Favoritom v tomto dvojzápase však boli domáci volejbalisti. Tí mali na čele tabuľky 36 bodov, pričom ešte ani raz neokúsili trpkosť prehry a hostia na nich z tretieho miesta strácali priepastných 17 bodov. Vranov tak mohol svojho súpera iba prekvapiť, naopak Svidník mal v pláne získať plný počet bodov a natiahnuť tak svoju šnúru víťazstiev.

1. zápas: VK Slávia Svidník - MŠK Vranov nad Topľou: 3:0 (7, 23, 20)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 4, P. Ščerba 17, Krivka 4, Novák 13, Pavelčák 12, Olejár 1 (libero Vitko, M. Ščerba 4, Pinďar 1, Čupka, Miščík 1)

2. zápas: VK Slávia Svidník - MŠK Vranov nad Topľou: 3:0 (13, 11, 25)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 3, P. Ščerba 14, Krivka 6, Novák, Pavelčák 13, M. Ščerba 8 (libero Vitko, Čupka 5, Olejár 1, Miščík) Tréner R. Franko

Tréner VK Slávia Svidník R. Franko: "V tomto dvojzápase sme potvrdili úlohu favorita, pričom naši hráči do úvodných setov oboch zápasov nastúpili mimoriadne sústredene, sebavedomo a koncentrovane, čo sa napokon odzrkadlilo aj na ich priebehu a výsledku. Osobne ma však trochu mrzí, že po ich zvládnutí sme sa potom čiastočne prispôsobili hre súpera, o čom svedčia aj dramatické koncovky druhého setu prvého zápasu a tretieho setu druhého zápasu, ktoré sme nakoniec uhrali v náš prospech. V oboch zápasoch pritom dostali príležitosť všetci hráči, navyše P. Olejár hral aj na nahrávke, ktorú celkom pekne zvládol. Celkovo možno povedať, že sme si aj po tomto meraní síl s Vranovom v pohode udržali neporaziteľnosť v kategórií kadetov a potvrdili sme tým vedúcu pozíciu v súťaži."