VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania s novou posilou

J. Kuchárik: Na mojom príchode majú podiel aj fanúšikovia

Klubové vedenie VK Slávia Svidník ostáva verné svojej filozofii, ktorá pri koncepčnom budovaní kádra vychádza z práce s talentovanými a perspektívnymi hráčmi. Tieto atribúty spĺňa aj nová posila finalistu Slovenského pohára 20-ročný Jakub Kuchárik. Odchovanca púchovského volejbalu si na majstrovstvách Slovenska juniorov vyhliadol osobne tréner Jaroslav Vlk, preto príchod ľavorukého univerzála do kabíny iba víta. "Jakub je zdravým bojovným typom hráča, a mne sú tieto vlastnosti veľmi blízke. Tým, že je ľavák má pri útoku z pravej strany na diagonále veľkú výhodu. Ľaváci sú vzácni, preto môžeme byť radi, že máme aspoň jedného. Nejaké veci sme už stihli spolu absolvovať a môžem povedať, že zapadol vcelku dobre. Dôležité bude, aby sa čo najskôr zžil s kolektívom, no verím, že sa adaptuje rýchlo a bude pre nás prínosom," uviedol tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Dvestoštyri centimetrov vysoký univerzál pôsobil posledné dve sezóny v centre olympijskej prípravy v Trenčíne, kde pravidelne nastupoval v extralige. Mládežnícky reprezentant slovenských výberov potvrdil svoje volejbalové predpoklady aj v tejto sezóne, kedy bol vyhlásený za najlepšieho juniora Slovenska. Hoci o J. Kuchárika prejavilo záujem viacero mužstiev, jeho voľba padla na Svidník "Som rád, že som mohol v Trenčíne zbierať extraligové skúsenosti už v tak mladom veku, čo je určite pozitívne. Po sezóne som si povedal, že by som chcel vyskúšať niečo iné a posunúť sa ďalej. Preto som prikývol ponuke Svidníka, ktorého ambície a podmienky sa mi páčia. V kabíne sa stretla dobrá partia a svoj podiel na mojom príchode majú i fanúšikovia, ktorí počas majstrovstiev juniorov vytvárali perfektnú atmosféru. Moje ciele sú najvyššie, preto by som rád Svidníku pomohol k titulu," komentoval svoj príchod do Svidníka J. Kuchárik.

Príchod novej posily znamená pre trénera J. Vlka opäť ďalšie možnosti ako pracovať so zostavou. Keďže viacerí hráči majú univerzálny potenciál, vo Svidníku veria, že pred novou sezónou sa podarí vyskladať tím, ktorý méty z posledných dvoch sezón posunie opäť vyššie. "V minulej sezóne sa na poste univerzála vystriedali štyria hráči, preto budem k J. Kuchárikovi hľadať najoptimálnejšiu dvojičku. Na tomto poste môžu hrať M. Rajduga, M. Sopko, Ľ. Macko, či T. Skasko, s ktorým môžem počítať aj na post blokára k R. Szárazovi. Ak chceme byť úspešní, musím mať pripravené alternatívy. Od zvýšenej konkurencie očakávam oveľa väčší ťah za bodmi, a tak verím, že budeme ešte silnejší, len hráči musia ďalej na sebe tvrdo pracovať," zdôraznil J. Vlk.

Imrich Makó

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.