VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník odštartuje nadstavbovú fiestu proti majstrovi

Mužská volejbalová extraliga vstupuje v sobotu do svojej druhej polovice. Po základnej časti sa tímy rozdelili do dvoch skupín, z ktorých vzídu pozície pre play off. Na mimoriadne atraktívnu fiestu sa môžu tešiť najmä fanúšikovia účastníkov nadstavbového kvarteta o 1. – 4. miesto, kde sa predstavia VK Slávia Svidník, ŠK Chemes Humenné, VKP Bratislava a Volley Team Unicef Bratislava.

Víťaz základnej časti VK Slávia Svidník je po minuloročnom treťom mieste v nadstavbe pripravený prepísať klubovú históriu a podľa slov trénera Jaroslava Vlka, mužstvo poučené o vývoj zo semifinálovej série s VKP Bratislava si kladie za cieľ vyššie umiestnenie, znamenajúce lepšiu východiskovú pozíciu vo vyraďovacích bojoch. Optimizmus pod Duklou je na mieste aj kvôli tomu, že Svidníčania v základnej časti Volley Team dvakrát zdolali, s VKP si pripísali vyrovnanú bilanciu jedna k jednej a Humenčanov porazili v prvom semifinálovom vystúpení Slovenského pohára 3:1. „Pri vyrovnanosti tímov získa dôležitú výhodu ten, kto prípadný rozhodujúci zápas bude môcť odohrať doma. Tomu chceme prispôsobiť aj naše ambície, čo znamená, že do play off by sme chceli jednotku, alebo dvojku. Poučení z minulého roka budeme na naplnení našich cieľov pracovať od prvého zápasu. Trojtýždňová pauza nám síce prišla vhod, lebo chlapci si oddýchli, ale na druhej strane sme boli v dobrom zápasovom tempe, tak teda verím, že nám nebude trvať dlho, aby sme opäť naskočili do správneho rytmu,“ konštatoval tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Posledný zápas odohral Svidník 17. decembra doma proti Volley Teamu a keďže hráči mali v závere roka nahustený program, naordinoval J. Vlk svojim zverencom v období sviatkov voľnejšiu, zábavnejšiu a hravejšiu formu tréningov. Keďže Svidníčania mali v pláne odohrať prípravné stretnutie s výberom Alžírska, ktorý sa však ospravedlnil, pomohlo si mužstvo po svojom. Nahrávači si vyžrebovali vlastné šestky a s rokom 2011 sa rozlúčili v modelovanom zápase. Štandardný mikrocyklus naštartoval kormidelník VK Slávia v utorok 3. januára. V rámci prípravy stihol Svidník ešte vo štvrtok zdolať Prešov 5:0 a dnes začína nadstavbu ostrým vystúpením proti majstrovi VKP Bratislava. „O VKP sa nikdy veľa nerozpráva, skôr sa držia v úzadí, ale to nič nemení na tom, že do Svidníka prídu, uvedomujúc si, o čo ide, veľmi dobre namotivovaní. Minulý rok nás doma porazili a vďaka tomu si zabezpečili lepšiu pozíciu v play off, z čoho práve proti nám v semifinále ťažili. Do nadstavby však vstupujeme skúsenejší aj my. Až teraz sa začína boj o pozície, ktoré budú rozhodovať o úspechu, či neúspechu v play off, preto dúfam, že od prvého zápasu naskočíme na pozitívnu vlnu. Všetky stretnutia budú vyrovnané, náročné a pre naše mladé mužstvo aj určite poučné. Verím, že s každým vystúpením budeme rásť a napredovať,“ zdôraznil J. Vlk.

Aj pred súbojmi v nadstavbe a play off ostávajú vo Svidníku verní koncepčnej filozofii založenej na dôvere mladým hráčom s perspektívou ďalšieho volejbalového vývoja. Preto v klube o doplnení kádra neuvažujú. „Minulý rok sme potrebovali posilniť útok, čo sme vyriešili angažovaním M. Sopka, ktorý nám pomohol. Toto súčasné mužstvo je momentálne dobre vyvážene s konkurenciou na každom poste, navyše pred play off sa k nám vráti P. Tholt. Ak sa nám vyhnú zranenia, v čo verím, na tému doplnenia mužstva debatovať ani nebudeme,“ uviedol J. Vlk.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.