VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník sa po vyše mesiaci predstavil opäť doma

...a po výbornom výkone zdolal Volley Team

VK Slávia Svidník – Volley Team Unicef Bratislava 3:1 (18, -23, 19, 20)

V sobotu 3. 3. 2012 privítali volejbalisti VK Slávia Svidník v rámci posledného 6. kola nadstavbovej skupiny 1. – 4. na domácej palubovke skúsenosťami nabitý Volley Team Unicef Bratislava. Hráči Slávie sa tak po skoro mesiaci a pol konečne predstavili doma vo svidníckej športovej hale, v ktorej sa teda právom očakávala vynikajúca atmosféra. Hráči domáceho celku samozrejme chceli tento fakt využiť vo svoj prospech a revanšovať sa Bratislavčanom jednak za prehru vo finále SP pomerom 2:3 a jednak aj za prehru v nadstavbe pomerom 1:3. Okrem toho si mali Svidníčania v úmysle udržať aj tretiu pozíciu v tabuľke, a preto ich jediným cieľom v tomto stretnutí nebolo nič iné ako víťazstvo. Iné plány mal hosťujúci Volley Team, ktorého hráči sa v predchádzajúcom kole postarali o prvú prehru svojho mestského rivala VKP v nadstavbe, a teraz s ním na diaľku bojovali o celkovú prvú priečku v tabuľke. K tomu však nevyhnutne potrebovali vo Svidníku zabodovať naplno. Karty tak boli jasne rozdané a diváci sa mohli po dlhej dobe tešiť na kvalitný, zaujímavý a dramatický volejbal.

Na začiatku prvého setu mali mierne navrch hráči Volley Teamu, ktorí si dokázali do prvého technického time-outu vypracovať dvojbodový odstup od domácich Svidníčanov – 6:8. Po time-oute sa najskôr hra na chvíľu vyrovnala, pričom domáci sa dokonca zásluhou úspešného útoku J. Drobňáka dostali aj do vedenia (10:9), ale potom opäť zabrali naplno hráči Unicefu a dvojbodové vedenie im prinavrátil po nekompromisnom útoku M. Hukel (12:14) a hostia si ho už do druhého technického time-outu dokázali v pohode ustrážiť (14:16). Po ňom však dianie na palubovke absolútne ovládli domáci Svidníčania. Tí pritvrdili hlavne na servise a ten začal robiť prihrávajúcim hráčom Unicefu značne problémy, ktoré sa napokon odrazili v ich útočnej činnosti, ktorá bola plná nepresných a pokazených útokov. To dokonale využili domáci volejbalisti, ktorí hosťom pustili už len dva body, sami ich pritom nazbierali jedenásť a set tak získali pomerom 25:18.

Úvod druhého dejstva sa niesol v znamení Volley Teamu, ktorého hráči si vďaka kvalitnému servisu a výbornej obrane v poli a na sieti dokázali už do prvého technického time-outu vypracovať päťbodový náskok – 3:8. Hostia pokračovali v nastolenej hre aj po prestávke, pričom po bloku R. Nemca sa im podarilo ich náskok dokonca navýšiť už na osem bodov – 5:13. Svidníčania pôsobili v tejto fáze zápasu pomerne nevýrazným dojmom, čo bolo najviac vidno na ich prihrávke a v útočnej fáze, ktorá bola málo efektívna. V ďalšom priebehu setu (od stavu 11:17) sa však začali domáci hráči postupne zlepšovať vo všetkých herných činnostiach a náskok Volley Teamu sa začal pomaly a isto stenčovať (14:18, 17:20) a to až do tej miery, že z pomerne jednoznačného priebehu setu bola nakoniec dramatická koncovka. Svidník totiž za stavu 21:24 odvrátil dva setbaly Bratislavčanov, pričom na 23:24 upravil blokom Ľ. Macko, no ten tretí nekompromisne položil B. Pistovič (25:23) a Volley Team vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

V treťom sete predvádzali obe mužstvá od úvodu vyrovnaný volejbal, pričom až do stavu 10:10 sa ťahali bod po bode. Potom sa však na podanie postavil domáci Ľ. Macko, ktorého servis narobil hosťom obrovské problémy a výsledkom toho bol štvorbodový náskok v prospech Svidníka – 14:10. Jeho hráči sa týmto momentom jednoznačne dostali na koňa, diktovali tempo hry a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Volley Team naopak nedokázal nájsť na efektívnu hru Svidníka žiaden recept a bodový odstup sa tak medzi oboma družstvami neustále zväčšoval (17:12, 21:15, 23:16). Za stavu 24:17 mal Svidník po úspešnom útoku J. Drobňáka sedem setbalov, pričom tretí z nich (25:19) premenil R. Száraz stredom siete a domáci sa dostali do vedenia 2:1 na sety.

Štvrté dejstvo prinieslo spočiatku vyrovnaný a dramatický volejbal, mužstvá sa striedali vo vedení, pričom nechýbali dlhé výmeny a pekné útočné kombinácie spojené s dobrými obrannými zákrokmi v poli na oboch stranách. Za stavu 12:10 sa začali hostia trápiť v útoku, čo využil Svidník a odskočil im na rozdiel piatich bodov (17:12). Hneď nato prišla sporná situácia po šikovnom útoku M. Sopka, ktorý podľa rozhodcov padol na čiaru. Niečo iné si však mysleli hostia, ktorí to aj dali najavo, no nešportovým spôsobom, za čo nasledovala z rúk hlavného arbitra žltá karta spolu s červenou pre jedného z členov ich realizačného tímu a na konto Svidníka sa pripísal ďalší bod (19:12). Tento výrazný bodový odstup si už Svidníčania dokázali ustrážiť, set získali pomerom 25:20 a v celom zápase zvíťazili 3:1.

Do tabuľky si tak Svidník pripísal tri body, celkovo ich získal sedem a v nadstavbovej skupine 1. – 4. obsadil konečné tretie miesto. V štvrťfinále play-off tak zverenci J. Vlka narazia na VK Ekonóm SPU Nitra, pričom prvé meranie síl je na programe už v stredu 7. 3. 2012 so začiatkom o 17:00 v športovej hale vo Svidníku.

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Skasko, Macko, Száraz, Drobňák, Sopko (libero Barlík, Závacký, Rajduga, Malina) Tréner J. Vlk

Zostava Volley Teamu Unicef Bratislava: Mikula, Hukel, Nemec (C), Benčič, Hriňák, B. Pistovič (liberovia Pipa a Csicsay, Demeter, P. Pistovič) Hrajúci tréner B. Pistovič

Ohlasy trénerov:

J. Vlk: „My sme mali Volley Teamu za posledné dve prehry, ktoré sme s nimi utrpeli najskôr vo finále Slovenského pohára a potom aj v lige, čo oplácať, a teda v tomto zápase sme mali motiváciu zvíťaziť a pred blížiacim sa play-off si spraviť takpovediac generálku našej formy. Tá pre nás napokon dopadla pomerne úspešne, pretože Volley Team sme jasne zdolali pomerom 3:1 a nebyť slabšieho začiatku v druhom sete, kde nám súper pri dobrom podaní unikol na 3:8, tak by to možno dopadlo aj o čosi lepšie. No podstatné a cenné je víťazstvo nad týmto silným súperom, s ktorým sme pomerne spokojný, a dúfam, že podobný výkon zopakujeme aj v stredu v 1. zápase play-off zrejme proti Nitre.“

B. Pistovič: „Tak Svidník nás dnes v podstate prekonal vo všetkých herných činnostiach, pričom najviac sa mu darilo hlavne v útoku, kde sme s ním nedokázali držať krok, a preto aj zaslúžene vyhral. My sme nehrali to, čo sme si povedali pred zápasom, resp. nehrali sme až na ten druhý set vôbec dobre a musíme sa z toho pred blížiacim sa play-off poučiť.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.