VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník v extralige nestačil na Volley Team

Volley Team Unicef Bratislava - VK Slávia Svidník: 3:1 (22, 22, -15, 20)

V nedeľu 5.2.2012 cestovali volejbalisti VK Slávia Svidník v rámci 3. kola nadstavbovej skupiny 1.-4. na palubovku Volley Teamu Unicef Bratislava, ktorý hráva svoje domáce zápasy v HANT aréne. V krátkom čase išlo teda už o druhé vzájomné meranie síl medzi týmito dvoma súpermi v tomto kalendárnom roku, celkovo štvrté v rámci aktuálneho súťažného ročníka. V dvoch dueloch boli doteraz úspešnejší hostia zo Svidníka (3:1 a 3:2 v základnej časti), no posledné stretnutie - finále Slovenského pohára, ktoré sa hralo pred týždňom v spomínanej HANT aréne dopadlo lepšie pre Volley Team (3:2). Svidníčania tak mali o motiváciu postarané a v tomto dueli mali v pláne oplatiť Bratislavčanom finálovú prehru spred týždňa. Iné plány mali domáci volejbalisti, ktorí si naopak chceli proti východniarom pripísať ďalšie víťazstvo, ktoré by ich udržalo na druhej priečke v tabuľke nadstavbovej skupiny. Diváci sa tak opäť mohli tešiť kvalitný a vyrovnaný volejbal.

V prvom sete začali lepšie hostia, ktorí pri prvom technickom time-oute viedli 5:8. No potom zabrali na plné obrátky domáci, začalo sa im viac dariť v útoku a v obrane na sieti a v poli, na čo Svidníčania nedokázali reagovať, a preto aj pri druhom technickom time-oute už viedli o dva body hráči Volley Teamu - 16:14. Toto svoje vedenie si Unicef udržiaval až do záveru setu, kedy sa síce Svidník dotiahol po útoku Ľ. Macka na rozdiel jedného bodu (23:22), ale posledné dve lopty patrili domácim, ktorí set získali v pomere 25:22. Druhé dejstvo malo v podstate od začiatku až do konca vyrovnaný priebeh (do stavu 21:21), pričom obe družstvá predvádzali pekný útočný volejbal, ktorému nechýbali dlhé a dramatické výmeny. Práve za stavu 21:21 získali dve dôležité lopty domáci volejbalisti. Hostia na túto situáciu už nedokázali odpovedať a set sa tak stal korisťou Volley Teamu (25:22), ktorý sa dostal do vedenia 2:0. Svidníčania však za nepriaznivého stavu nezložili zbrane, čoho dôkazom bol tretí set. Ten mali hráči Slávie takmer výlučne pod svojou kontrolou a Volley Team sa na výborne hrajúcich hostí iba neustále doťahoval. Za stavu 13:14 ale prišiel na podanie M. Malina, a keď z neho odchádzal, tak Svidník viedol už 13:19. Toto vedenie si už hostia postrážili a set získali jednoznačným pomerom 15:22. Štvrtý set bol opäť dramatický a plný zaujímavých výmen. Ani jedno z družstiev si až do stavu 19:18 nedokázalo vypracovať viac ako dvojbodový náskok. Potom však tri body po sebe získali domáci volejbalisti a zrazu bolo 22:18. Hráčom Slávie sa ešte podarilo znížiť na 22:20, ale na zvrat vo vývoji setu to bolo málo, pretože Volley Team následne získal ďalšie tri body, čo pre nich znamenalo zisk tretieho setu (25:20) a teda aj celkový triumf v zápase pomerom 3:1.

Do tabuľky si tak bratislavský celok pripísal tri body a upevnil si druhú pozíciu práve pred Svidníkom, ktorý odchádzal z hlavného mesta naprázdno.

Zostava Volley Teamu Unicef Bratislava: Mikula, Chochoľák, Nemec (C), Benčič, P. Pistovič, Hriňák (liberovia Pipa a Csicsay, Križko, Hukel, Demeter, Jankovič) Tréner B. Pistovič

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Macko, Száraz, Drobňák, Malina (libero Barlík, Závacký, Skasko) Tréner J. Vlk