VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Volley Team doma opäť zdolal Svidník, v sérii vedie 2:1

Volley Team Unicef Bratislava – VK Slávia Svidník: 3:1 (-22, 20, 20, 14)

V nedeľu 1.4.2012 cestovali volejbalisti VK Slávia Svidník na tretí zápas semifinálovej série play-off do hlavného mesta, kde na nich čakal tamojší Volley Team Unicef Bratislava. Po dvoch stretnutiach bol stav série vyrovnaný, keď obe mužstvá dokázali využiť výhodu domáceho prostredia a zvíťazili zhodne pomerom 3:1. V tomto zápase si teda mohlo jedno z družstiev vybojovať postupový mečbal. S týmto cieľom samozrejme vstupovali do tohto duelu obaja súperi a diváci sa tak mohli tešiť na zaujímavý, vyrovnaný a kvalitný volejbal.

Táto prognóza sa začala v prvom sete aj skutočne napĺňať. Jeho vývoj bol do prvého technického time-outu mimoriadne vyrovnaný. Po ňom však začali postupne vo všetkých herných činnostiach dominovať hostia zo Svidníka. Tí si dokázali v priebehu setu vytvoriť viacbodový náskok (15:21) a ten si už v koncovke umnou hrou ustrážili (22:25) a ujali sa vedenia 1:0. Pomerne vyrovnaný bol aj druhý set, no len do svojej polovice. Za stavu 13:14 sa totiž zranil kapitán hostí K. Feňo, čo zrejme Svidníčanov mierne vykoľajilo z ich nasadeného tempa. To samozrejme skúsení hráči Volley Teamu využili a dostali sa do vedenia 18:14, ktoré si dokázali v koncovke ustrážiť (25:20) a vyrovnať tak stav stretnutia na 1:1. Veľmi napínavý a dramatický bol vývoj tretieho setu. Ten bol až do stavu 19:18 pomerne vyrovnaný, pričom diváci mali možnosť sledovať volejbal plný kvalitných útočných akcií na oboch stranách. Koncovka setu však jednoznačne patrila domácim (25:20), ktorí sa po jej zisku dostali do vedenia 2:1. To poznačilo priebeh hry vo štvrtom sete. Ten jednoznačne patril hráčom Volley Teamu, ktorí od začiatku zatlačili svojho súpera kvalitným servisom, rýchlo si vypracovali dostatočný náskok (10:4) a ten si dobrou a aktívnou hrou dokázali udržať až do konca setu (25:14).

Volley Team tak zdolal Svidník aj v druhom domácom zápase, opäť pomerom 3:1 na sety, v sérii sa ujal vedenia 2:1 a v stredu 4.4.2012 bude mať vo Svidníku v rukách postupový mečbal.

Zostava Volley Teamu Unicef Bratislava: Mikula, Chochoľák, Benčič, Nemec (C), B. Pistovič, Hriňák (libero Pipa, Hukel, P. Pistovič) Hrajúci tréner B. Pistovič

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Macko, Száraz, Drobňák, Malina (libero Barlík, Závacký, Tholt, Sopko) Tréner J. Vlk