VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Žiaci VK Slávia Svidník skompletizovali zbierku medailí.

Z Majstrovstiev SR v Bratislave si doviezli striebro.

Tri víkendy, tri medaile. Tak takouto skvelou bilanciou sa môže pochváliť mužský volejbalový klub na Slovensku. Je ním Volejbalový klub Slávia Svidník. Po historicky prvom juniorskom titule pre Svidník z pred dvoch týždňov a zisku bronzových medailí po uplynulom víkende v kategórii kadetov, skompletizovali zbierku medailí žiaci VK Slávia Svidník. Tí si z Bratislavy, kde sa v termíne od 18. do 20. mája 2012 uskutočnil záverečný turnaj o Majstra Slovenskej Republiky v tejto vekovej kategórii doviezli vynikajúce strieborné medaile.

Mladí Svidníčania odchádzali na majstrovstvá SR z prvého miesta skupiny Východ, pred druhým účastníkom turnaja Humenným. Okrem tejto dvojice sa na najdôležitejšie podujatie roka prebojovali aj žiaci VKP Bratislava, ŠVK Bilíková Bratislava, VK Nové Mesto nad Váhom, AVK Magnezit Revúca, VK Ekonóm SPU Nitra a VKM Žilina. Družstvá boli nasadené podľa umiestnenia z pred roka do dvoch skupín, kde iba prví dvaja zo skupiny postupovali do bojov o medaile. Umiestnení na treťom a štvrtom mieste zohrali zápasy len o konečné umiestnenie. Chlapci spod Dukly nenechali nič na náhodu a už po piatku si zabezpečili postup medzi štyroch najlepších na Slovensku, keď po hladkom priebehu 3:0 a 3:0 porazili postupne Revúcu a taktiež VKP Bratislavu. A keď si v sobotu v zápase o víťaza skupiny poradili so žiakmi VK Ekonóm SPU Nitra 3:1, v semifinále majstrovstiev ich tak čakal v poradí druhý tím skupiny "A", družstvo Nového Mesta nad Váhom. To v hre o medaile vyradilo prekvapujúco žiakov VK Chemes Humenné. Skupinu vyhrala Žilina. Ani v boji o finálovú účasť chlapci spod Dukly nepoľavili a po presvedčivom víťazstve 3:0, tak do súboja o Majstra SR vyzvali Žilinu, ktorá suverénnym spôsobom rozplynula sen o finále Nitre. Najslabší výkon turnaja si Svidníčania vybrali v ten najnevhodnejší moment. Vo finálovom zápase nenašli recept na výbornú hru Žiliny, dirigovanú najlepším nahrávačom turnaja a po hladkom priebehu prehrali 3:0. Mladé svidnícke nádeje však na turnaji zanechali výborný dojem ohodnotený aj o individuálne ocenenia. Najlepším smečiarom majstrovstiev sa stal Tomáš Goban (VK Slávia Svidník) a blokárom Martin Čupka (VK Slávia Svidník). Mladé svidnícke talenty opäť potvrdili, že o volejbal vo Svidníku sa tak určite nemusíme obávať.

Výsledky žiakov VK Slávia Svidník na Majstrovstvách SR:
Skupina "B", piatok 18. máj 2012

VK Slávia Svidník- AVK Magnezit Revúca 3:0 (12,10,18)
VK Slávia Svidník- VKP Bratislava 3:0 (11,22,9)
Skupina "B", sobota 19. máj 2012
VK Slávia Svidník- VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (15,18,-23,18)
Semifinále
VK Slávia Svidník- VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (19,23,12)
VKM Žilina- VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (18,17,18)
Finále, nedeľa 20. máj 2012
VKM Žilina- VK Slávia Svidník 3:0 (14,15,17)

Konečné umiestnenie Majstrovstiev SR 2011/ 2012
1. VKM Žilina
2. VK Slávia Svidník
3. VK Ekonóm SPU Nitra
4. VK Nové Mesto nad Váhom
5. VK Chemes Humenné
6. ŠVK Bilíková Bratislava
7. AVK Magnezit Revúca
8. VKP Bratislava

 

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.