VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. VLK: „Takéto zápasy divákov bavia“

Trénera Svidníka JAROSLAVA VLKA mrzí, že sa jeho tím s najlepšími stretáva v extralige až v januári

Keďže v minulej sezóne dva naše najúspešnejšie tímy VK Chemes Humenné a Volley Team UNICEF Bratislava po účinkovaní v stredoeurópskej lige do domácej súťaže „naskočili“ až v sobotu v úvodnom kole nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto, extraliga konečne získava na náboji. 

A hneď priniesla prvé prekvapenie, keď obhajcovia majstrovského titulu Humenčania prehrali doma s víťazom základnej časti Svidníkom 2:3. Východniarske derby má vždy svoju špeciálnu príchuť na ihrisku i na tribúnach. „Takéto zápasy ľudí bavia, vždy na ne príde plná hala. Preto ma mrzí, že Volley Team a Humenné nechceli hrať extraligu od základnej časti. Ďalší nonsens je, že sa im zarátali do tabuľky výsledky z zo vzájomných zápasov z MEL. Takéto úľavy sú na škodu veci, už aj tak dosť slabú extraligu to ešte v viac ochudobňuje,“ hovorí tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk. Obaja spomínaní účastníci stredoeurópskej ligy tak odštartovali extraligu s trojbodovým bonusom.

„Uvedomovali sme si, že pokiaľ by sme v Humennom hladko prehrali, dostali by y sme sa do psychic- kej nevýhody. Navyše takáto situácia, ktorá vznik- la prvý raz v histórii, môže  v závere nadstavbovej časti pred play-off dať priestor na špekulácie a kalkulovanie,“ dodal.

Vlk trénuje Svidník tretiu sezónu. Za ten čas sa dvaja rivali z východného Slovenska zhodou okolností v extralige stretli iba v nadstavbovej skupine. Vzájomná bilancia sa po sobotňajšom víťazstve na- klonila na stranu jeho zverencov. „Zdolali sme majstra a účastníka medzinárodných súťaží. Humenčania hrali dobre, nám naopak chýbala prax z majstrovských zápasov, pre- tože ten posledný sme odohrali 22. decembra. Volejbal však b bol pre divákov dramatický,“ pokračuje. Svidníčania sa na tento duel špeciálne pripravovali. V týždni pred ním navyše získali zaujímavú posilu, keď sa z gréckeho Iraklisu Solún do rodného mesta vrátil smečiar Marek Mikula. „Do základnej šestky som s ním nerátal, pretože nemám dobré skúseno osti s takýmito rýchlymi príchodmi, keď hráč ešte nie je zohratý s tímom. V druhom sete sa objavil na a ihrisku na poste univerzála, pripravovať sa však bude ako prihrávajúci smečiar,“ dodal. Najbližšie sa dva najlepšie východniarske tímy stretnú v semifinále Slovenského pohára 2. januára na neutrálnej pôde v rámci Final Four v Bratislave.

BARLÍK PO AUTONEHODE

Na poste libera vo svidníckom tíme sa nečakane objavila iba „dvojka“ Marek Olejár. „Pavol Barlík mal totiž v týždni autonehodu, na ceste zo Svidníka dostalo jeho auto šmyk a prevratilo sa. Našťastie utrpel iba slabý otras mozgu, tri dni bol na pozorovaní, ale lekári jeho štart neodporučili,“ objasnil Jaroslav Vlk záhadu sobotňajšej zostavy.

VLK PROTI CHEMESU

2010/11 – NADSTAVBA HUMENNÉ – SVIDNÍK 0:3, SVIDNÍK – HUMENNÉ 0:3

2011/12 – NADSTAVBA HUMENNÉ – SVIDNÍK 3:2, SVIDNÍK – HUMENNÉ 3:1

2012/13 – NADSTAVBA HUMENNÉ – SVIDNÍK 2:3.

Zdroj: PAVOL KUBIŠ, denník Šport

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.