VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Hlavy hore!, odkázal svidníckym volejbalistom J. Janus

Final Four Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien bolo v bratislavskej Hant Arene nielen športovou, ale aj spoločenskou udalosťou, ktorá do hľadiska prilákala viaceré osobnosti. Medzi fanúšikmi Legend Watches Slávia Svidník zaujal slovenský reprezentant a brankár HC Slovan Bratislava Jaroslav Janus. Sobotňajšie semifinále medzi Svidníkom a Humenným totiž sledoval v drese libera Slávie Pavla Barlíka. Obidvaja športovci sa spoznali na volejbalových akciách ešte v čase, kedy jeden z našich najväčších brankárskych talentov pôsobil v juniorských súťažiach v USA. Po jeho návrate do dresu nováčika KHL sú v pravidelnom kontakte a keďže Slovan hostil Lev Praha až v nedeľu, prišiel J. Janus povzbudiť kamaráta osobne. „Jaro mi už skôr sľúbil, že keď budeme hrať v Bratislave a bude mať voľno, príde sa pozrieť. Naposledy sme sa stretli po zápase s Ovečkinovým Dinamom Moskva, na ktorý ma pozval a svoj dres mi potom poslal po jeho otcovi. Priznám sa, tým, že príde na naše stretnutie v mojom drese ma prekvapil,“ smial sa libero Legend Watches Slávia Svidník Pavol Barlík.

27-ročný hráč Svidníka priznal, že hoci skúšal hrať aj hokej, v kariére sa rozhodol pokračovať vo volejbale. „Hokej mám rád a pokiaľ mi to povinnosti dovolia, nenechám si ujsť priamy prenos. Dokonca som si špeciálne kvôli zápasom Slovana zabezpečil program, kde vysielajú KHL. Doma si s manželkou oblečieme dresy a fandíme,“ dodal v dobrej nálade P. Barlík.  

Libero Slávie sa vrátil do zostavy svojho tímu po dvojzápasovej pauze, ktorú si vynútila jeho dopravná nehoda. Proti Humennému však už opäť odvádzal spoľahlivé služby, ale herne tento duel nezastihol Svidníčanov v optimálnej forme, čo majster využil na hladké víťazstvo. „V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi, že mi po dvoch týždňoch dal šancu vrátiť sa do zostavy. Zároveň som rád, že v dvoch stretnutiach za mňa veľmi dobre zaskočil M. Olejár. Pri našich ambíciách je dôležité, aby sme mali všetky posty zdvojené a Marek ukázal vysokú kvalitu. Hrať bude ten, kto bude mať, ako sa hovorí, formu na pečenie, a to je pozitívne. Pred semifinále som cítili miernu nervozitu, no po prvom dotyku s loptou som sa upokojil a dal do zápasu všetko. Škoda len, že nám to nakoniec nevyšlo a ostali sme pred bránami finále, ktoré bolo našim cieľom,“ konštatoval P. Barlík.

Dvojica Prešovčanov veľa športovej radosti počas uplynulého víkendu nezažila. Svidník podľahol Humennému a Slovan nestačil prvýkrát v sezóne na Lev Praha. „Po zápase s Humenným prišiel za mnou Jaro k palubovke a hneď ma povzbudzoval. Okamžite mi zdôrazňoval, že k športu patria aj prehry, ktorým sa nevyhne nikto, no čaká nás extraliga, preto by sme mali mať hlavy hore a doviesť dobre rozbehnutú sezónu do úspešného konca,“ tlmočil kamarátov odkaz P. Barlík. 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.