VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Víkendové výsledky mládeže

Dve víťazstvá v Prešove
V sobotu žiaci VK Slávia Svidník "A" nastúpili v deviatom kole na palubovke VK  Mirad PU Prešov s cieľom potvrdiť svoje postavenie v tabuľke a zabezpečiť si dve povinné víťazstvá.

VK  Mirad PU Prešov- VK Slávia Svidník "A"  0:3  (-11,-13,-14)
VK  Mirad PU Prešov- VK Slávia Svidník "A"  0:3  (-9,-9,-11)


Napriek tomu, že počas týždňa sme sa borili s maródkou, v Prešove sme dokázali uhrať obidva zápasy bez problémov. Zaváhaniu sme sa nevyhli len v druhom sete prvého zápasu keď sme súperovi dovolili odskočiť na 13:8, avšak následne pri servise Adama Riška sme súperov náskok zmazali a set dotiahli do víťazstva. V Prešove chlapci podali zodpovedný výkon. Najbližšie sa chlapci predstavia na domácej palubovke proti vedúcemu družstvu VK Chemes Humenné "B" 2.marca.
Zostava: Tomáš Goban, Adam Riško, Šimon Gula, Stanislav Hvozda, Michal Ščerba, Damián Cuprišin, Dávid Hnat, Dominik Nagajda, Ján Harhovský, Martin Kozák, Kristián Palidrab

 

Tento dvojzápas im nevyšiel

V deviatom kole žiackych Majstrovstiev Slovenskej republiky oblasti Východ sa B- mužstvo VK Slávia Svidník predstavilo v Starej Ľubovni. 

VKM Stará Ľubovňa - VK Slávia Svidník „B“  3:0 (16, 17, 19)

VKM Stará Ľubovňa - VK Slávia Svidník „B“  3:0 (13, 17, 16)

Zostava Svidníka:  Filip Tyč, Jaroslav Genco, Samuel Graga, Richard Piňko, Mário Sirý, Dávid Juhás, Samuel Goč, Róbert Michalko, Stanislav Jurko, Maroš Blanár a libero Samuel Paňko.

Na margo stretnutia nám tréner Rastislav Paňko povedal: „Súper nás prekvapil kvalitným servisom, ktorý nám robil veľké problémy. Po nie veľmi vydarenom výkone sme nakoniec súperovi podľahli jednoznačne, nezískali sme ani set“.      

 

Kadeti potvrdili svoju suverenitu

V nedeľu sa v piatom kole Majstrovstiev Slovenskej republiky oblasti Východ v Humennom predstavili kadeti VK Slávie Svidník. V tomto súboji boli Svidníčania favoritom, čo aj potvrdili a doposiaľ neprehrali ani jedno stretnutie. 

VK Chemes Humenné „A“ – VK Slávia Svidník 0:3 (-17, -10, -7) 

VK Chemes Humenné „A“ – VK Slávia Svidník 0:3 (-11, -11, -18)

Zostava Svidníka: Jurko, Krivka, Miščík, Goban, Čupka, Lamanec, libero Koreň (striedali M. Ščerba, Gula, Regrút, Janovič).
Tréner Róbert Franko: „Partia kadetov, čo sa týka súdržnosti, je na tom lepšie ako rezerva mužov. Chlapci sa počas hry nielen na ňu koncentrujú, ale vedia sa z nej tešiť a navzájom sa motivovať. Koľko sme potrebovali toľko sme hrali, no chlapci sa neprispôsobili hre súpera, ale stále ukazovali, čo v nich je. Až na konci posledného setu druhého zápasu dostali príležitosť aj hráči z lavičky, urobili sme nejaké chyby a domáci získali väčší počet bodov.“

 

Nehrali zle, ale niečo tomu stále chýba

Prvoligová rezerva VK Slávie Svidník odohrala v sobotu stretnutia 14. kola I. ligy skupiny Východ.

VK Slávia Svidník „B“ – VK Chemes Humenné „B“ 0:3 (-12, -23, -24)
VK Slávia Svidník „B“–  VK Chemes Humenné „B“ 1:3 (-19, 20, -20,-19)


Zostava Svidníka: Jurko, Lamanec, Krivka, Hnat, Čupka, Slivovič, libero Vitko (striedali Pinďár, Pavelčák, Miščík, Koreň).
Tréner Róbert Franko zhodnotil tento dvojzápas týmito slovami: „Hostia boli kvalitnejším mužstvom, no ani naši chlapci nehrali zle. Súpera sme dosť potrápili, no opäť sa budem opakovať, že v tomto mužstve mi chýba viac bojovnosti a kolektívny duch. Čo sa týka jednotlivcov je potešiteľne, že výkonnostne rastie od zápasu k zápasu najmä Lamanec“.   

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.