VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Ľ. Macko: Podstatný je tím, nie moje štatistiky

Legend Watches Slávia Svidník vstúpil do nového roka dvoma výhrami v Humennom a Myjave, no v ďalších troch vystúpeniach už ťahali zverenci trénera Jaroslava Vlka za kratší koniec. Ich posledným súperom bol ŠK Chemes Humenné a po semifinále Slovenského pohára mal úradujúci majster navrch aj pod Duklou. Po prvom prehranom sete sa síce zdalo, že domáci stroj sa v druhom dejstve za stavu 9:3, resp. 17:13 rozbehne, ale Humenčania zužitkovali svoje skúsenosti a nepriaznivý priebeh otočili. V treťom sete už mali hostia dianie na palubovke pod kontrolou a celý zápas vyhrali hladko 3:0. „V tomto zápase platilo, že na čo hráči Humenného siahli, to zložili, kým nám chýbalo trošku viac športového šťastia. Ak by sme dokázali dohrať niektoré lopty, priebeh zápasu by vyzeral inak. Z troch prehier v rade určite nie sme šťastní, pretože naše predsavzatia boli iné. Po neúspešnom vystúpení v pohári sme chceli tri domáce stretnutia v rade vyhrať, no v prvých dvoch dueloch nám to nevyšlo. Teraz nás čaká Myjava, proti ktorej by sme sa chceli vrátiť na víťaznú vlnu,“ konštatoval blokár Legend Watches Slávia Svidník Ľuboš Macko. 

Situácia v nadstavbe sa po poslednom kole dramaticky zamotala, na čom má svoj podiel nielen prehra Svidníka s Humenným, ale predovšetkým domáce víťazstvo Myjavy nad Volley Teamom. V sobotu sa prvé dva tímy po základnej časti stretnú štvrtýkrát. Pripomenieme, že v prvej polovici sezóny vyhrala Slávia doma hladko 3:0, na pôde Spartaka prehrala 2:3 a v nadstavbe zdolala svojho najbližšieho súpera 3:0. „V zápase s Volley Teamom Myjava veľmi dobre podávala a výborne bránila. K víťazstvu ju posunulo predovšetkým vysoké percento blokov, preto bude dôležité nielen to, ako sa vysporiadame s ich servisom, ale aj sami sa musíme sústrediť na podanie, aby sa nám ľahšie bránilo a potom tiež útočilo,“ naznačil cestu Ľ. Macko.    

23-ročný blokár Svidníka potvrdzuje konštantnú formu počas celej sezóny a aj s Humenným získal pre svoj tím najviac, jedenásť, bodov. Volejbalový srdciar  tróni v súčasnosti v individuálnych štatistikách všetkým blokárom v súťaži, keď na svojom konte ich má 51 s priemerom 0,86 na set. „Nedávno som si síce pozrel štatistiky, ale dramatickým spôsobom ma nezmotali. Do každého zápasu nastupujem s cieľom odviesť poctivú prácu pre tím. V každej výmene idem naplno a podstatné je pre mňa iba to, aby z mojich individuálnych výkonov malo prospech mužstvo,“ uviedol Ľ. Macko.  

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.