VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk: Chlapci dreli o každú loptu!

Prvý semifinálový zápas volejbalovej extraligy mužov medzi Volley Teamom UNICEF Bratislava a Legend Watches Slávia Svidník ponúkol takmer dvojhodinovú dramatickú bitku. Výnimkou bol iba prvý set, ktorý domáci vyhrali hladko 25:15. V ďalšom priebehu sa obraz hry podstatne zmenil. Svidníčania pridali v nasadení a koncentrácii, čo ich okamžite vrátilo do stretnutia a svoj vzostup mohli potvrdiť už v druhom sete, kedy viedli 22:20. Volley Team si však koncovku ustrážil a na 2:0 zvýšil pomerom 25:23. Divákov dvíhalo zo sedadiel najviac tretie dejstvo, kedy sa obidvaja súperi striedali vo vedení o jeden, dva body. Ako prví ho mohli za stavu 24:23 ukončiť Bratislavčania, ale nič platné im neboli ani ďalšie tri mečbaly. Keďže Svidník svoj tretí setbal na 31:29 využil, pokračovalo sa v stretnutí ďalej. Štvrtý set mal podobný priebeh ako predchádzajúce dva. Opäť sa rozhodovalo v koncovke a od stavu 21:21 mali navrch domáci, ktorí ho získali 25:22 a celý zápas 3:1. „V prvom sete sa nám nedarilo hlavne na prihrávke. Volley Team nás odtlačil od siete, a o to ťažšie sa nám presadzovalo z kolíkov. Od druhého setu sme zlepšili príjem, pričom chlapci dreli o každú loptu. Začali sme lepšie brániť kľúčových hráčov súpera a vychádzali nám útoky prvým sledom, ale aj napriek tomu sme druhý set v koncovke prehrali. Myslím si, že tretí set sme si už vyhrať zaslúžili. Vďaka veľkej bojovnosti sme odvrátili štyri mečbaly a to nás nakoplo ešte viac. V štvrtom sete sme viedli až do koncovky, no neuhrali sme niekoľko dlhších výmen a nakoniec sme ho nevynútenými chybami stratili,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

S výnimkou úvodného setu prvý zápas naznačil, že diváci sa v tejto sérii môžu tešiť na porciu výborného volejbalu. Napriek prehre J. Vlk kvitoval u svojich hráčov obrovskú bojovnosť a hoci to v stredu na víťazstvo ešte nestačilo, verí, že mužstvo sa naštartovalo za obratom. „Play off sa hrá na tri víťazstvá, preto jedna prehra nič neznamená. Chlapci sa však mohli presvedčiť, že s Volley Teamom sa dá hrať, a z toho chceme ťažiť. Vysvetlíme si naše chyby v kľúčových momentoch a v domácom prostredí budeme chcieť vyhrať. Verím, že sa nám to aj s podporou obecenstva podarí a v stredu sa do Bratislavy vrátime po ďalšie víťazstvo,“ zdôraznil J. Vlk.