VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk: Jednoducho to nešlo...

Prvý zápas o 3. miesto nezachytil hráčov Legend Watches Slávia Svidník v správnej pohode, čo Spartak VKP Myjava využil za 94 minút na víťazstvo 1:3 (-18, 21, -22, -17). Zverenci trénera Jaroslava Vlka začali v útlme, ale hoci prvý set stratili, v druhom sa zdalo, že by sa mohli nakopnúť. Domáci viedli 21:14, no súpera nechali znížiť na rozdiel dvoch bodov. Koncovku ešte Svidníčania zvládli a i keď do ďalších dvoch dejstiev vstúpili razantne (6:2, resp. 4:0), postupne im dochádzala para. Myjava si vždy vypracovala komfortný náskok, ktorý jej hráči už z rúk nepustili a v sérii sa ujali vedenia 1:0. „Z toho, čo sme trénovali celý týždeň nám nevyšlo absolútne nič. Od prvý lôpt sme sa nedokázali dostať do tempa, pretože sme vždy urobili nejakú chybu, ktorá nás zastavila, čo uvoľnene hrajúci súper dokázal využiť vo svoj prospech. Hoci sme v druhom sete vyhrávali 21:14, v koncovke sme pri ľahkom podaní Mráčka postavili Myjavu opäť na nohy. Keďže ďalšie dva sety sme odohrali v letargii, súper si pripísal na konto prvý bod,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Zo základnej časti a nadstavby si Svidníčania priniesli do série o bronz proti Myjave pozitívnu sériu, no prvý zápas ukázal, že hostia si zo štatistiky ťažkú hlavu nerobili a na východe hrali podľa vlastného scenára. Odveta je na programe v stredu a J. Vlk verí, že mužstvo nájde pod nohami opäť pevnú zem. „Nemám pocit, aby nám chýbala motivácia. Jednoducho to nešlo... Štatisticky sme nepodali podpriemerný výkon, ale urobili sme veľa individuálnych chýb a to nás zrazilo na kolená. Mrzí ma, keď vyháňame divákov z haly, preto by mal výkon o medailu vyzerať inak, no sú aj takéto zápasy... Do stredy máme ešte pár tréningov, na ktorých sa budeme snažiť dať dokopy. V Myjave musíme prekvapiť tak, ako oni prekvapili nás a sériu vyrovnať,“ dodal J. Vlk. 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.