VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Hauer: V takýchto momentoch sa odo mňa očakáva upokojenie hry

Tretí vzájomný duel medzi Legend Watches Slávia Svidník a Spartak VKP Myjave sa lámal v druhom sete. Prvé dejstvo vyhrali Svidníčania 25:21, no nástup do druhého setu vyšiel lepšie hosťom, ktorí viedli už 11:6. Domáci tréner Jaroslav Vlk reagoval na tento vývoj zmenami v zostave. Jeho ťah mu vyšiel, pretože zastavil rozlet súpera a zároveň naštartoval svojich zverencov k obratu. Hlavná úloha v tejto fáze patrila predovšetkým nahrávačovi Martinovi Hauerovi. „Pred tým, ako som prišiel na palubovku, mi tréner nehovoril nič konkrétne. Súper začal dobre podávať, odtiahol nás od siete a keďže sme trošku znervózneli, išlo o to, aby sme sa upokojili, čo sa nám nakoniec podarilo, lebo priebeh setu sme otočili v náš prospech,“ konštatoval po stretnutí Martin Hauer.

Pred odchovanca žilinského volejbalu nebola situácia, za akej prichádzal na palubovku neznámou. V tejto súvislosti však nezabudol zdôrazniť, že základom úspechu bol kolektívny výkon celého tímu, kedy ho spoluhráči podržali a aj s podporou fanúšikov dokráčali k dôležitému víťazstvu. „Väčšinou chodím na ihrisko práve za takýchto stavov. V základnej časti som toho odohral viac, ale v nadstavbe a play off, kde sú potrebné väčšie skúsenosti, a ja nemám toho až tak veľa odohraného, som dostával príležitosť najmä v takýchto momentoch, kedy sa odo mňa očakáva, aby som upokojil hru. Keďže pre mňa to nebola novinka, trému som necítil, iba som sa koncentroval na svoj výkon,“ dodal M. Hauer.    

Po sobote vedie Svidník v sérii 2:1 a do Myjavy bude cestovať s vedomím, že ak vyhrá, bronz má vo vrecku. „Sobotňajšie víťazstvo bolo veľmi dôležité. Vedeli sme, že kto vyhrá, pôjde do Myjavy po medailu. Hlavy hráčov sú v takýchto chvíľach nastavené tak, že nevnímame nič iné iba to, ako nám na krk zavesia medailu a budeme oslavovať. Na druhej strane treba ostať nohami na zemi, lebo súper nám určite nič nedaruje zadarmo. Musíme hrať našu hru, teda sústrediť sa na podanie a prihrávku, a hoci nikdy nikoho nepodceňujem, na štvrtkový zápas budeme nastupovať s tým, že sériu chceme ukončiť, preto pre úspech urobíme všetko, čo bude v našich silách,“ zdôraznil M. Hauer.  

-im-

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.