VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk už v novej sezóne Svidník nepovedie

Odysea J. Vlka po troch sezónach vo Svidníku končí

Po troch sezónach ukončili Legend Watches Slávia Svidník a Jaroslav Vlk spoluprácu. Bývalý federálny a slovenský reprezentant prichádzal do Svidníka s vizitkou kouča, ktorý úspešne pôsobil v zahraničí a najmä sa po zisku double s Prešovom stal v roku 2005 trénerom roka, pričom svoj profesionálny kredit potvrdil aj pod Duklou. Vedenie klubu sa však pri bilancovaní nedávno skončenej sezóny rozhodlo dať mužstvu nový impulz, preto sa zmeny nedotknú iba realizačného tímu, ale aj hráčskeho kádra. „V prvom rade sa chcem v mene celého klubu trénerovi Jaroslavovi Vlkovi poďakovať za pre nás veľmi poučnú etapu volejbalového života, kde aj jeho zásluhou sa Svidník zaradil medzi absolútnu slovenskú volejbalovú špičku. To bolo hlavným cieľom angažovania tohto renomovaného a skúseného kormidelníka, akým bez pochýb J. Vlk je. Klub však má svoju filozofiu postavanú na mladosti, dravosti a odvahe. S J. Vlkom sme sa zhodli, že v súlade s týmto postojom potrebujeme po troch rokoch novú výzvu založenú na zmene a oživení družstva tak v pozícii trénera, ako aj na niektorých hráčskych postoch. Preto sme sa dohodli na korektnom ukončení spolupráce. Jaroslav Vlk je skvelý človek a neobyčajná osobnosť, čo bolo v niektorých prípadoch až na škodu. Osobne a tiež v mene klubu mu chcem v jeho ďalšej práci zaželať veľa osobných, aj pracovných úspechov,“ uviedol predseda predstavenstva Legend Watches Slávia Svidník Ján Hirčko.

Jaroslav Vlk priznal, že v priebehu play off cítil z nálad okolia, že po skončení sezóny môže byť ukončenie spolupráce jednou z alternatív. Napriek tomu ho rozhodnutie vedenia klubu prekvapilo. „Hlavným, aj keď nie jediným, dôvodom ukončenia spolupráce bolo nenaplnenie cieľa – postup do finále extraligy a finále Slovenského pohára. Napriek tomu, že momentálne mám zmiešané pocity, na Svidník mi ostanú pekné spomienky, lebo som tu našiel prajné prostredie a zanietených ľudí. K trénerskej práci patria aj takéto momenty, ktoré rešpektujem, no život ide ďalej a teraz si budem hľadať nový angažmán. Z hráčov som sa snažil vždy dostať maximu a hoci možno vládne po poslednej sezóne nespokojnosť, myslím si, že v priebehu troch rokov sme toho nedosiahli málo,“ reagoval Jaroslav Vlk. Pod jeho vedením Svidník trikrát vyhral základnú časť, v dvoch sezónach skončil celkovo tretí, pred rokom mu víťazstvo v Slovenskom pohári ušlo v závere tajbrejku a v tomto súťažnom ročníku sa predstavilo vo Final Four SP. „Mojim príchodom do Svidníka som mnohých prekvapil. V tom čase som mal ponuku z Ostravy, či ďalších klubov, no rozhodujúca bola pre mňa serióznosť a zanietenosť ľudí, ktorí ma na východ volali. Toto družstvo som chcel dostať na volejbalovú mapu Slovenska. Myslím si, že sa to podarilo, lebo klub sa stal rešpektovaným a hráči sú uznávaní. Získať tri medaily nie je málo, ale vrcholom malo byť finále pohára alebo ligy, čo však nevyšlo a výhrady, ktoré sú s tým spojené, akceptujem,“ konštatoval J. Vlk.

Práve skončená sezóna sa začala lámať finálovým turnajom Slovenského pohára, kde Svidník podľahol Humennému. Ďalšie dve domáce prehry v nadstavbe rozhodli o tom, že do play off vstúpi Slávia z tretieho miesta. V štvrťfinále postúpila cez ambicióznu Nitru, ale dnes už úradujúci majster Volley Team bol nad sily mužstva. J. Vlk priznal, že po boji je každý generál a s odstupom času by niektoré z rozhodnutí zmenil. „Mužstvo bolo poskladané konkurencie schopne, ale už v nadstavbe sme nesplnili úlohu, keď som ako cieľ určil skončiť na prvom alebo druhom mieste, aby sme v play off mohli ťažiť z výhodnejšej pozície. Počas zápasov alebo pri rýchlom tréningovom slede je čas neúprosný a až neskôr si človek uvedomí, že niečo mohol urobiť inak. Zároveň však platí, že chcieť musí i druhá strana. Preto sa budú musieť pozrieť do zrkadla aj hráči, či urobili maximum, aby individuálne napredovali. Hráč, ktorý má volejbal rád, musí cítiť, že má nedostatky a mal by na sebe individuálne pracovať. Vychádzajúc z toho by sa mal každý zamyslieť nad tým, či bol v tomto smere poctivý, dôsledný a chcel pre seba urobiť viac,“ dodal J. Vlk.  

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.