VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Minuloročný Majster SR juniorov 2011/2012 na tohtoročných štartovať nebude

Minuloročný Majster SR juniorov 2011/2012 na tohtoročných štartovať nebude. Rozhodlo o tom vedenie Volejbalového klubu Slávia Svidník a to na základe konania prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Ing. Ľubora Halandu, ktorý sa tri dni pred samotným začatím Majstrovstiev rozhodol ešte raz prežrebovať rozlosovanie jednotlivých skupín, čím sa samozrejme spochybnila regulárnosť predchádzajúceho losovania. Celé stanovisko Volejbalového klubu Vám prinášame.

Volejbalový klub Slávia Svidník zostal zaskočený rozhodnutím prezidenta SVF p. Halandu opakovať losovanie MSR juniorov, lebo podľa nás na to nebol dôvod. V tomto súťažnom ročníku ale takéto rozčarovanie vnímame už po druhý krát. Najprv nás na začiatku sezóny prekvapila svojim rozhodnutím Správna rada, ktorá nepotvrdila Vykonávacie pokyny a tým aj vôľu väčšiny extraligových klubov, aby aj účastníci stredoeurópskej ligy hrali Slovenskú extraligu 2012/2013 od začiatku. Bez váhy argumentov tak ustúpila pod tlakom vyhrážok klubu, ktorý deklaroval, že sa do Slovenskej extraligy mužov vôbec neprihlási. A tentokrát sme prekvapení, že prezident SVF nepodržal vlastného predsedu súťažnej komisie, ktorý predložil rozpis skupín M SR juniorov na základe žrebovania. Volejbalový klub Slávia Svidník vždy akceptoval akékoľvek vylosovanie. A aj napriek tomu, že nám nebolo nikdy umožnené sa ho osobne zúčastniť, vždy sme ho rešpektovali. No nemôžeme však rešpektovať fakt, že opäť po tlaku niekoho ukrivdeného (zhodou okolností toho istého ako v prvom prípade), ktorý sa opäť vyhráža neúčasťou na turnaji, sa z nariadenia samotného prezidenta SVF Ing. Ľubora Halandu opäť žrebuje. Pýtame sa z akej moci, po akej predchádzajúcej diskusii?

Ak sa vedenie Slovenskej volejbalovej federácie aj napriek jednoznačnému úsiliu ostatných účastníkov Slovenskej mužskej Extraligy o zvýšenie jej úrovne a atraktivity účasťou jej všetkých družstiev od začiatku súťaže rozhodlo vyjsť v ústrety klubom, ktoré nás ako krajinu reprezentujú v Stredoeurópskej lige, to by sme ako slovenský klub ešte akceptovali. Ale fakt, že pod tlakom vyhrážok samotný prezident federácie spochybní vlastnú súťažnú komisiu, jej predsedu a svojim nariadením (ako stojí vo vyrozumení jednotlivým klubom) tým pádom prizná neregulárnosť žrebovania a žrebovanie sa zopakuje, Volejbalový klub Slávia Svidník neakceptuje, nakoľko nikde ani v Súťažnom poriadku, ani vo Vykonávacích pokynoch sa o presnom priebehu žrebovania, či nasadzovania jednotlivých družstiev do jendnorázového záverečného turnaja juniorov 2012/2013 nič nehovorí. VK Slávia Svidník je za to, aby sa tento problém do budúcnosti určite vopred jasne a zrozumiteľne (čím sa stane transparentnejším) zakomponoval do príslušných súťažných materiálov pre nový súťažný ročník 2013/2014. Klub ale určite nesúhlasí, aby sa opakovalo žrebovanie tak významného podujatia, akým M SR juniorov sú, z dôvodu tlaku menšiny nespokojných účastníkov. Z dôvodu „frašky“, z ktorej sa tieto MS R stávajú, tak úradujúci Majster Slovenskej republiky juniorov 2011/2012 a v uplynulom roku čo do počtu získaných medailí v mládežníckych kategóriách aj najúspešnejší volejbalový klub Slávia Svidník, na týchto Majstrovstvách štartovať nebude.

Usporiadateľom sa za neúčasť ospravedlňujeme.

Predseda predstavenstva VK Slávia Svidník

Ján Hirčko 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.