VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Nová posila Svidníka S. Soták nechce porušiť finálovú tradíciu

Po skončení uplynulej sezóny volejbalovej extraligy mužov, v ktorej Legend Watches Slávia Svidník obsadil konečné 3. miesto, avizovalo vedenie klubu, že pri napĺňaní cieľov v novom súťažnom ročníku siahne aj po zmenách v hráčskom kádri. Prvou posilou prichádzajúcou z VK Chemes Humenné je skúsený nahrávač Stanislav Soták. Keďže v tíme vicemajstra sa mu skončila zmluva, o slovo sa prihlásili Svidníčania, s ktorými sa, napriek iným ponukám, vďaka korektným rokovaniam veľmi rýchlo dohodol. „Po troch dobrých rokoch sme chceli zmenu aj na poste nahrávača a naše kritéria spĺňal práve S. Soták, od ktorého očakávame, že nám pomôže posunúť sa vyššie. S jeho osobou prichádza do tímu vysoká kvalita podporená skúsenosťami a za devízu považujeme tiež to, že sa prezentuje iným typom nahrávania. Veríme, že naša spolupráca prinesie obidvom stranám želaný úspech,“ uviedol športový riaditeľ Legend Watches Slávia Svidník Michal Kudla.

S. Soták je z pôsobenia vo svojich predchádzajúcich klubov zvyknutý hrať o najvyššie priečky. Prešovu a Humennému pomohol k zisku historických titulov a v Holandsku dvíhal nad hlavu trofej za zisk domáceho pohára, či za víťazstvo v Supercupe. Podľa jeho slov si najvyššie ambície spája aj so Svidníkom. „Na pôsobenie v Slávii, kde hral pred rokmi aj môj brat, sa teším. Nejdem teda do neznámeho prostredia, preto som si istý, že s adaptáciou v kabíne mať problémy nebudem. Viem, že klub má svoje ambície, no záleží iba na nás, na hráčoch, aby sme ich zápas po zápase napĺňali. Na Slovensku som hral vždy o titul a bol som rád, keby táto tradícia vo Svidníku pokračovala,“ zaprial si Stanislav Soták.       

-im-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.