VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník podľahol Alžírsku v tesných koncovkách

Po účastníkovi ruskej Superligy Shakhtar Soligorsk, českom extraligistovi Brne, juniorke Dinama Moskva a reprezentácii Saudskej Arábie, či Nórska, proti ktorým sa Legend Watches Slávia Svidník predstavil v minulej sezóne, privítal dvojnásobný bronzový medailista na svojej palubovke ďalšieho mimoriadne atraktívneho súpera – Alžírsko. „Sme vždy veľmi radi, keď sa nám podarí uloviť do svidníckych volejbalových sieti takéhoto súpera. Konfrontácia klubu s reprezentačným výberom takej obrovskej krajiny nie je nie len pre Svidník každodennou záležitosťou. Máme náročného diváka a chceme si ho híčkať v rámci možnosti ako najviac vieme. Láka to potom nielen divákov do hľadísk, ale aj pozornosť sponzorov, či ostatných partnerov klubu. Takýto atraktívny súper je určite veľkým lákadlom a klub vždy využije všetky možnosti dobrej propagácie svidníckeho volejbalu,“ uviedol športový riaditeľ Legend Watches Slávia Svidník Michal Kudla.

Národný výber rozlohou najväčšej krajiny afrického kontinentu sa v Európe pripravuje na kvalifikáciu FIVB World Grand Prix 2013, Stredomorské hry a Majstrovstvá Afriky. Okrem Svidníka odohrajú Alžírčania prípravné stretnutia ešte proti Poľsku a Rusku s tým, že pod Duklou na nich čakala porcia dvoch zápasov. Piatkový duel bol neverejný, no v sobotu o 18.00 hod. už nastúpili hráči pred fanúšikmi. „Konfrontácia so zahraničným súperom, ktorý ponúka odlišný štýl volejbalu je vždy zaujímavá. Pre Svidník je určite veľmi pozitívne, že sa tento duel podarilo vybaviť a diváci si mohli pozrieť pekný volejbal,“ konštatoval nahrávač Stanislav Soták, ktorý v sobotu prvýkrát na seba obliekol dres svojho nového klubu.

Hoci sa obidvaja súperi nachádzajú v rozdielom štádiu prípravy, priebeh zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Vďaka lepšie zvládnutým koncovkám nakoniec vyhrali Alžírčania 3:0, ale S. Soták mal z výkonu Svidníka dobrý pocit. „Alžírsko je na vrchole prípravy, kým my sme po sezóne a s loptami pracujeme minimálne. Napriek tomu sme odohrali vyrovnanú partiu, v ktorej rozhodli koncovky, kedy sme dostali pár es. Útočne sme boli na tom dobre a ani príjem nebol až tak zlý, ako by možno niekto čakal. I keď som s mojimi novými spoluhráčmi hral prvýkrát, myslím si, že to nevyzeralo zle, ale naše výkony bude hodnotiť tréner, ktorý nás určite upozorní na rezervy. Pre mňa bolo radosť hrať s chlapcami, ktorí sú v tomto tíme a som si istý, že so zohrávaním nebudeme mať veľký problém,“ dodal S. Soták.

Legend Watches Slávia Svidník- Alžírsko 0:3 (-23,-21,-25)

Zostava Svidník- Soták, Macko, Száraz, Sopko, Drobňák, Kuchárik, libero Vitko (Malina, Labik, Lamanec, Rajduga, Hauer)

-im-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.