VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Predstavili nahrávača, hľadajú trénera

Predstavili nahrávača, hľadajú trénera

Bronzový medailista z uplynulej sezóny extraligy volejbalistov Legend Watches Slávia Svidník v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti Alžírsku (0:4) predstavil novú posilu skúseného nahrávača Stanislava Sotáka, ktorý posledné dve sezóny pôsobil v konkurenčnom Humennom. Svidníčania v prvých troch setoch zohratejšiemu súperovi podľahli na 23, 21 a 25 bodov.

„Máme veľmi dobré kontakty s poľskými volejbalovými manažérmi. Alžírčania sa totiž práve v poľskom Rzeszove dlhodobo pripravujú na kvalifikáciu FIVB World Grand Prix 2013 či majstrovstvá Afriky,“ prezradil zákulisie nezvyčajného duelu športový riaditeľ svidníckeho klubu Michal Kudla. Po neoficiálnom dueli uspeli Afričania rovnakým výsledkom aj v oficiálnom. Začiatkom mája pod Duklou skončil po troch rokoch tréner Jaroslav Vlk, ktorý s tímom získal dve bronzové medaily a pôvodne mal zmluvu do roku 2015. Mužstvo do konca júna trénuje pod vedením poverenej dvojice Róbert Franko – Peter Tholt. Je však veľmi pravdepodobné, že prvého augusta začne prípravu na novú sezónu s novým trénerom. Na jeho meno si však budeme ešte musieť počkať. „Sme radi, že sa nám hlásia renomovaní slovenskí tréneri, čo zvyšuje kredit práce nášho klubu,“ poznamenal k tejto téme Kudla. Z hráčskeho kádra uvoľnili trojicu – nahrávača Ľubomíra Závackého, smečiara Jakuba Romana a smečiara Petra Turlíka (prví dvaja v minulej sezóne hosťovali v Starej Ľubovni). Zmluva sa po troch rokoch skončila aj nahrávačovi Kamilovi Feňovi a rovnako vypršala i smečiarovi Marekovi Mikulovi, ktorý prišiel počas uplynulej sezóny z gréckeho Iraklisu Solún. Na druhej strane s tímom trénujú dvaja kadeti – Juraj Jurko (nahrávač) a Patrik Lamanec (univerzál), ktorí v auguste odídu do COP Trenčín a junior Marian Vitko (junior).

Nováčik vo svidníckom drese STANISLAV SOTÁK získal titul s Prešovom i s Humenným

Pre 29-ročného rodáka z Vranova nad Topľou Stanislava Sotáka bude Svidník na Slovensku už tretia extra- ligová zastávka. S Prešovom vyhral v roku 2005 double, v Humennom v roku 2008 i vlani pridal ďalšie dva majstrovské tituly. Jeho príchod do Svidníka je zatiaľ najväčšou oficiálnou prestupovou bombou pred novou sezónou. V každom prípade som vedel, do akého prostredia idem. Pred pár rokmi hral vo Svidníku ako libero  aj môj starší brat Ľuboslav. Svidník má síce mladý, ale dobrý a ambiciózny tím, sú tu šikovní hráči  a vynikajúci fanúšikovia,“ hovorí niekdajší mládežnícky reprezentant a účastník MS kadetov 2001 v Egypte a ME juniorov 2002 v Poľsku. Trojnásobný majster Slovenska sa začne so Svidníčanmi pripravovať síce až prvého augusta, fanúšikom ho však klub predstavil už v sobotňajšom prípravnom dueli s Alžírskom v ktorom odohral prvé tri sety. „V Humennom mi po dvoch rokoch skončila zmluva a hľadal som novú v výzvu. Svidník sa už dlhšie snaží predrať do finále extraligy, má vždy iba tie najvyššie ciele,“ dodal. Soták v nedávnej minulosti pôsobil tri sezóny v zahraničí. Dve v Holandsku v najvyššej súťaži v sezóne 2008/09 v Apeldoorne (s ním vy- hral Holandský pohár i superpohár a s klubom si zahral aj v Lige maj- strov) a 2009/10 v Nesselande Rotterdam. Pred návratom do Humenného v roku 2011 hral tretiu francúzsku ligu v Hainaute. Jeho tak trochu nečakaný odchod z ŠK Chemes znamená, že vicemajster bude musieť hľadať nového režiséra hry. Rovnako tak aj ďalší volejbalový extraligista z Prešova, ktorý sa rozlúčil s Bielorusom Mikalajom Škliarom. Na východe republiky tak pred novou sezónou prežívajú nahrávačskú revolúciu.

PAVOL KUBIŠ

Zdroj: denník Šport

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.