VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Drobňák so Szárazom si možno zahrajú na majstrovstvách Európy

Drobňák so Szárazom si možno zahrajú na majstrovstvách Európy

Svidnícki volejbalisti Juraj Drobňák a Radoslav Száraz sa majú možnosť dostať na tohtoročné majstrovstvá Európy, ktoré sa v termíne od 20. do 29. septembra 2013 konajú v Poľsku a Dánsku. Kým Száraz bude figurovať na súpiske reprezentačného družstva Slovenska len v pozícii náhradníka a jeho prípadná účasť na samotných majstrovstvách bude závisieť od zdravia jeho kolegov, Drobňák môže o priazeň reprezentačného trénera Štefana Chrtianského zabojovať priamo v druhej fáze prípravy, na ktorú bol pozvaný. V Liptovskom Jáne, kde má dočasný domovský stan Slovenská reprezentácia, sa teda rozhodne komu z pätice Ogurčák, Chrtiansky, Paták, Drobňák, Gavenda ostane čierny Peter.  A čo možnosť zabojovať o účasť na takomto vrcholnom podujatí pre samotného Drobňáka znamená? „Pre mňa, ako mladého hráča sú to v prvom rade obrovské skúsenosti, ktoré môžem načerpať od skúsenejších hráčov a konfrontovať sa s tými najlepšími Slovákmi pôsobiacimi či už v zahraničí, alebo aj na Slovensku. Samozrejme už len možnosť zabojovať o miesto v konečnej nominácii na Európu a zažiť prípadnú atmosféru veľkého podujatia je pre mňa obrovská výzva. Som veľmi vďačný, že mi tréner Chrtianský dáva možnosť a ja urobím všetko preto, aby som nesklamal. K chalanom sa pripojím v utorok.“

Príjemné vrásky na čele slovenského reprezentačného trénera však môže ešte na poslednú chvíľu narobiť víťaz Ligy Majstrov z Novosibirskom (Rusko) Lukáš Diviš, ktorý ešte nepotvrdil svoju účasť v reprezentácii po operácii kolena. Držme však naším volejbalistom prsty, nakoľko by to bola výborná propagácia nášho regiónu. Dodajme ešte, že Slováci sa na ceste za obhajobou piateho miesta z posledných majstrovstiev Európy 2011 v Česku a Rakúsku, stretnú v B skupine, ktorá sa hrá v poľskom meste Gdaňsk postupne s Francúzskom, Tureckom a na záver s domácim Poľskom.

 

Doposiaľ známa reprezentačná zostava:     

nahrávači: Michal Masný (Jastrzebie/POL), Juraj Zaťko (Varšava/POL)

smečiari: František Ogurčák (Tono Callipo Calabria/ITA), Štefan Chrtiansky ml. (Nantes/FRA), Matej Paták (Beauvais/FRA), Filip Gavenda (COP Trenčín), Juraj Drobňák (Slávia Svidník)

blokári: Emanuel Kohút (Cuneo/ITA), Tomáš Kmeť (Berlín/GER), Peter Kašper (Lubin/POL), Michal Hruška (Aich Dob/AUT)

univezáli: Martin Nemec (KAL Jumbos Incheon/KOR), Peter Michalovič (Latina/ITA), Milan Bencz (Atripalda/ITA)

liberá: Róbert Hupka (České Budějovice/CZE), Roman Ondrušek (Cambrai/FRA)

Hlavný tréner: Štefan Chrtiansky, asistent trénera: Andrej Kravárik

zdroj: týždenník DUKLA

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.