VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Kudla: „Radi by sme otvorili brány finále“

M. Kudla: „Radi by sme otvorili brány finále

V týchto horúcich dňoch si všetci teplomilní ľudia určite prichádzajú na svoje. O svidníckych volejbalistoch sa to však určite povedať nedá. Aby nová extraligová sezóna 2013/2014 bola pre svidnícke farby opäť o čosi úspešnejšia, začali naši reprezentanti napriek minulotýždňovým horúčavám letnú prípravu. A tak, ako sme v predchádzajúcom čísle nášho týždenníka avizovali, pár otázok, čo je nové vo volejbalovom klube Slávia Svidník sme položili športovému riaditeľovi Michalovi Kudlovi.

Pán Kudla, pred tým, ako sa dostaneme k novej sezóne 2013/2014, povedzte nám, ako je klub spokojný s tou predchádzajúcou?

„Keď vezmeme sezónu ako celok, tak sme s ňou spokojní. Po titule juniorov z minulého roka sa nám v tomto podaril titul v kategórii žiakov. V kadetke sme boli po roku opäť bronzoví. V tomto roku sme znova potvrdili, že získané medaile z minulej sezóny v mládežníckych kategóriách, nie sú dielom náhody. Navyše sme v konfrontácii s ostatnými klubmi so štatútom CTM boli najúspešnejší a tak nám ho úplne zaslúžene predĺžili na ďalšie dvojročne obdobie. U mužov druhý bronz za tri roky bol taktiež pekný výsledok, aj keď  sa netajíme, že sme chceli hrať finále aspoň v jednej z dvoch najdôležitejších súťaži na Slovensku (Extraliga, Slovenský pohár pozn. redakcia). Minulý rok v pamätnom Bratislavskom finále Slovenského pohára  nám pohár ušiel skutočne pomedzi prsty a tak sme chceli šancu na reparát“.    

Moja predchádzajúca otázka bola smerovaná hlavne k A družstvu, pretože bezprostredne po zisku bronzovej medaile vedenie klubu odvolalo trénera Vlka napriek tomu, že s klubom mal ešte platnú zmluvu do roku 2015?

„Vždy sa mi v našom vedení páčili jasné postoje a jasné kroky k realizácii spoločných cieľov. Bol stanovený cieľ a ten sme nedosiahli. Tréner Vlk zanechal vo Svidníku veľkú stopu a sme mu za všetko veľmi vďační. Za tri roky sme však nedosiahli to, čo sme si trénerom Vlkom vytýčili a prirodzene prišla odozva. Pán Hirčko to jasne povedal. Chce to nový impulz. Zmenu smerom k trénerovi, ale aj hráčom. Niečo sa proste musí zmeniť. A mení. Máme nového trénera a podotýkam jedného z najlepších. Z histórie samostatného Slovenska najúspešnejšieho“.   

S trénerom odišlo aj niekoľko hráčov. Bolo to kvôli nespokojnosti s ich výkonmi?

Ani jeden z hráčov ktorí odišli, neodišli pre výkonnosť. Macko, Feňo, Rajduga, alebo Turlík v klube Slávia Svidník získali ďalšie cenné skúsenosti, ktoré môžu uplatniť vo svojom ďalšom volejbalovom živote. Niektorí chceli zmenu, ktorú už dlhšie avizovali, niektorí boli nahradený inými typmi hráčov na svojom poste. Ani v Reale Madrid nie je nikto večne. No za klub sa im chcem poďakovať a zaželať im v ich športovom, ale aj osobnom živote veľa šťastia “.

Čo k novým tváram, či menám, ktoré ich nahradili?

„O trénerovi som už povedal. Peter Kalný je veľká osobnosť a skutočný profesionál. Soták sa prezentuje iným štýlom nahrávky, aký mal Feňo. Máme prvý krát legionára. Bucki je veľmi talentovaný hráč a na našom najbolestivejšom poste univerzála by mal byť prínosom. Vracia sa Tholt, ktorý okrem hrania bude pomáhať, ako kvalifikovaný tréner na poste asistenta. Dodnes ešte neodprezentovaná  možnosť je príchod nového hráča na post libera“.

Kto by nim mal byť?

„Je to ešte v štádiu rokovaní s jeho materským klubom, ako aj s hráčom samotným. Jeho meno sa však určite čoskoro dozviete“.    

Prezraďte aspoň či sa jedná o hráča zo Slovenska, alebo zo zahraničia?

„Je to Slovák.“

Poslednou otázkou sú samozrejme ciele do nového ročníka extraligy 2013/2014?

„Po troch neúspešných semifinálových bojoch, by sme už radi otvorili brány finále“.

Ďakujem za rozhovor.

Odišli:

Jaroslav Vlk (COP Nitra)

Kamil Feňo (VKM Stará Ľubovňa)

Michal Rajduga (VK PU Mirad Prešov)

Ľuboš Macko (VK PU Mirad Prešov)

Ľubomír Závacký (VK PU Mirad Prešov)

Pavol Barlík (VKM Stará Ľubovňa)

Marek Mikula (zatiaľ bez klubu)

Peter Turlík (zatiaľ bez klubu)

 

Prišli:

Peter Kalný (Shakhtar Soligorsk, Ruska Siperliga)

Jakub Bucki (KPS Siedlce Poľsko, I. liga)

Stano Soták (ŠK Chemes Humenné)

Miloš Labik (VKM Stará Ľubovňa- ukončené hosťovanie)

Peter Tholt (VK PU Mirad Prešov)

Marián Vitko (juniorka Slávia Svidník)

zdroj: týždenník DUKLA

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.