VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / O. Hruboška: Svidník a jeho fanúšikovia si finále zaslúžia

O. Hruboška: Svidník a jeho fanúšikovia si finále zaslúžia

Po troch semifinálových stopkách chce Legend Watches Slávia Svidník v novej sezóne prepísať klubovú históriu postupom do finále a vedenie klubu robí maximum, aby tento cieľ neostal iba na papieri. Po angažovaní trénera Petra Kalného, nahrávača Stanislava Sotáka a poľského univerzála Jakuba Buckiho získali Svidníčania ďalšiu dôležitú posilu – libera Ondreja Hrubošku, ktorý sa v minulom súťažnom ročníku tešil s Volley Teamom UNICEF Bratislava z majstrovského titulu, i Slovenského pohára. „O. Hrubošku som trénoval v Nitre a jeho prítomnosť v mužstve vítam. Ako libero je vyrovnaný v obidvoch činnostiach, teda v prihrávke a obrane v poli, kde využíva svoju dynamiku a rýchlosť, navyše je to srdciar,“ komentoval prítomnosť O. Hrubošku v kádri tréner P. Kalný.

S volejbalom začínal O. Hruboška v rodnej Šali, odkiaľ prestúpil do Nitry a jeho posledným pôsobiskom bol Volley Team. Po odchode Pavla Barlíka, ktorý pod Duklou pôsobil šesť rokov, sa vo Svidníku rozhodli osloviť práve 180-centimetrového hráča, inak, okrem iného, účastníka Majstrovstiev Európy v plážovom volejbale do 18 rokov. „Najskôr ma kontaktoval tréner P. Kalný, či by som mal záujem pôsobiť vo Svidníku. Hneď na to sme sa stretli s predsedom predstavenstva J. Hirčkom a debatovali sme o podmienkach. Po krátkom rozhovore s priateľkou, ktorá nebola proti, som sa rozhodol ponuku prijať. Pôvodne som chcel hrať volejbal popri zamestnaní, ale vo Svidníku som dostal na podpis profesionálnu zmluvu, čo bolo pre mňa dôležitým impulzom. Keďže rokovania boli korektné a  poznám prácu trénera, beriem toto angažmán ako novú výzvu,“ zdôraznil O. Hruboška.

Zo súčasného mužstva hral O. Hruboška v jednom tíme s R. Szárazom v Nitre, no ani s ďalšími spoluhráčmi sa špeciálne zoznamovať nemusel, pretože počas vzájomných zápasov Volley Teamu a Svidníka v nadstavbe, Slovenskom pohári, či semifinále mali obidve strany viac ako dosť príležitosti sa spoznať.  Po zisku doublé nechce dvadsaťpäťročný hráč ustúpiť z týchto pozícii ani v drese Slávie. „Do Svidníka som neprišiel kvôli tomu, aby sme si zahrali o 5. miesto. Káder je kvalitný, chalani majú dosť skúsenosti a keďže viem, čo sa odo mňa očakáva, som pripravený urobiť pre úspech maximum. Nielen klub má najvyššie ciele, ale aj ja by som si rád po roku opäť zahral o titul. Myslím si, že Svidník a jeho fanúšikovia si finále zaslúžia,“ dodal O. Hruboška.       

-im-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.