VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Prvé kolo jasne v našej réžii

V prvom extraligovom kole sme si v derby zápase hladko poradili s volejbalistami spod Ľubovnianskeho hradu.

Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (19, 15, 16)

74 min, rozhodovali: Porvazník a Höger, 300 divákov.
Zostava Svidník: Soták, Skasko, Labik, Kuchárik, Sopko, Malina, libero Hruboška (Hauer, Vitko)

Domáci potvrdili úlohu favorita a aj napriek neúčasti troch hráčov Radoslava Száraza, Jakuba Buckiho a Juraja Drobňáka (absentovali z rôznych príčin) jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach a nepripustili drámu v žiadnom sete. Súboj bol o to pikantnejší, že hostia nastúpili so štyrmi hráčmi, ktorí v minulosti obliekali dres Svidníka - Kamil Feňo, Pavol Barlík, Tomáš Gut, Marek Kseňák.

Peter Kalný, tréner Svidníka: "Od začiatku zápasu sme si urobili výrazný náskok a do prvého technického oddychového času súper ani raz neviedol. Ja si najviac cením to, že sme mali pár ťažkých zásahov v obrane a poli, kde takmer stratené lopty sme zvládli aj napriek tomu, že tam bol sedem, osem bodový náskok. To bolo také najväčšie pozitívum tohto zápasu. Hrali sme bez troch hráčov, takže veľa šancí na striedanie nebolo a všetci tí, ktorí boli na ihrisku, to zvládli decentne."

Ján Senko, tréner St. Ľubovne: "Blahoželám domácemu družstvu k víťazstvu. Dnes jasne zvíťazilo. Svidníčania boli jednoznačne lepší na servise, kde celý zápas sme boli komplet pod tlakom. Bohužiaľ sme boli tiež málo agresívni na útoku. Súper nás prevýšil väčšinou vo všetkých herných činnostiach. Len vďaka Svidníku sme odohrali prípravné zápasy, ktorých bolo málo, čo sa odzrkadlilo aj v dnešnom súboji."

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.