VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: “Hráčom sa nepodarilo dostať do správneho rytmu”

P. Kalný: “Hráčom sa nepodarilo dostať do správneho rytmu”

Volejbalisti Slávie Svidník zvládli hladko aj druhú tohtosezónnu prekážku, ktorou boli mladí Trenčania z Centra olympijskej prípravy. Domáci v tomto stretnutí potvrdili úlohu favorita, keď najmä v prvom a treťom sete pracovali s komfortným náskokom 11 (23:12), resp. 8 (23:15) bodov. Vyrovnaný priebeh ponúkol iba druhý set, kedy mladí Trenčania dokázali stiahnuť na 22:21, ale v koncovke súpera nepotrápili. Zaujímavosťou boli dve premiéry v drese domácich, ktoré si odkrútili poľský univerzál J. Bucki a pri absencii libera O. Hrubošku junior M. Vitko. „Do zápasu sme vstúpili s veľkým počtom chýb. Z prvých piatich útokov sme chybovali v štyroch a to poznačilo ďalší priebeh. Nemyslím si však, aby to bolo koncentrácii, lebo na stretnutie sme nastúpili s odhodlaním rozhodnúť ho, čo najskôr. Keďže Trenčania, ktorí sú mladí, robili ešte viac chýb ako my, celý volejbal bol bez dlhších výmen. Hoci sme zvíťazili hladko, hráčom sa nepodarilo dostať do správneho rytmu,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.  Zápas mal špecifický náboj aj pre hosťujúcich J. Jurka s P. Lamancom, ktorí sú ako odchovanci Svidníka na hosťovaní v Trenčíne. Hostia doplatili na množstvo vyprodukovaných chýb, čo proti súperovi kvalít Svidník nie je cestou na úspech. „V prvom sete sme nevyužili situáciu, kedy domáci urobili veľa chýb. My sme im pomohli v tom, že sme kazili servis, čo platí aj o začiatku druhého setu. V strednej pasáži sme hrali celkom vyrovnanú partiu. Svidník postupne zlepšil servis, pritlačil nás a my sme mali problém s príjmom podania, preto si domáci udržali vede- nie bez problémov,“ konštatoval tréner COP Trenčín Miroslav Palgut.

VK Slávia Svidník – COP Trenčín 3:0 (15, 21, 17)
69 minút, rozhodovali: Höger – Servický, 300 divákov.
Svidník: Labik 4, Soták 2, Bucki 7, Skasko 6, Sopko 14, Malina 3, libero Vitko (Kuchárik 6, Hauer 0, Drobňák 5, Száraz 5). Tréner P. Kalný.
Trenčín: Petráš 2, Krajčovič 6, Jurko 2, Gavenda 7, Tarabus 2, Ondrovič 9, libero Kyseľa, (Firkaľ 3, Lamanec 0, Rak 0, Barták 1). Tréner M. Palgut.

Ostatné zápasy 2. kola:
VK Spartak Komárno- VK Mirad PU Prešov 0:3 ( -23, -20, -17)
VKM Stará Ľubovňa- Ekonóm SPU Nitra 0:3 ( -24, -18, -20)
Spartak Myjava- VK Prievidza 3:1 ( 12, 16, -19, 22)

V sobotu 12.10.2013, v treťom extraligovom kole privítajú volejbalisti spod Dukly opäť na domácej palubovke nováčika z Komárna. Začiatok zápasu je naplánovaný už tradične o 17.00 hod.

zdroj: Týždenník DUKLA

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.