VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Debutant M. Vitko: Pred zápasom som sa iba poriadne vyspal

Debutant M. Vitko: Pred zápasom som sa iba poriadne vyspal

Volejbalisti Slávie Svidník majú za sebou dva zo série troch domácich zápasov, v ktorých nestratili ani set, keď si po Starej Ľubovni poradili hladko aj s COP Trenčín. Pri výhre 3:0 (15, 21, 17) si premiéru medzi seniormi odkrútil vekom ešte junior Marián Vitko. Pre odchovanca domácej mládežníckej liahne išlo o krst ohňom, lebo o zaradení do základnej šestky sa dozvedel deň pred duelom. Jednotkou Svidníka je posila z Volley Teamu Ondrej Hruboška, ktorý celý týždeň trénoval, no v piatok ho prepadli zdravotné problémy a svoje miesto na palubovke uvoľnil M. Vitkovi. „Tréner mi povedal, aby som sa dobre pripravil. Veľa času na to, aby som vstrebal túto informáciu, mi však neostávalo, preto som sa iba poriadne vyspal. Nomináciu do základnej zostavy som bral ako výzvu ukázať, že niečo vo mne je a netrénujem zbytočne. Keďže som vlastne nastúpil proti mojím rovesníkom, po prvých loptách som sa zbavil trémy a koncentroval sa iba na hru,“ hodnotil svoj debut libero Marián Vitko.  

Pikantným bonusom súboja medzi Svidníkom a Trenčínom bola prítomnosť ďalších dvoch odchovancov Slávie J. Jurka a P. Lamanca, ktorí sú pod hradom Matúša Čáka na ročnom hosťovaní. Tento fakt dodal zápasu náboj už pred prvou loptou. „Pred zápasom sme si volali, aj písali na Facebooku. Samozrejme, hecovali sme sa a podpichovali, ako to už v športe chodí. Hoci po stretnutí nebolo veľa času, sadli sme si na chvíľu na kofolu a pokecali. Pre nás troch je to prvá sezóna medzi seniormi, preto sa teším, keď sa stretneme opäť a vymeníme si zážitky,“ dodal M. Vitko.

Svidník dosiahol v posledných sezónach v práci s mládežou výrazný progres, čoho výsledkom je zbierka medailí generácie reprezentovanej práve M. Vitkom. V roku 2012 získal titul juniorského majstra Slovenska a kadetský bronz, plus zo žiackych čias má doma ďalšiu medailu za 3. miesto. „Medzi mužmi som si musel v prvom rade zvyknúť na rýchlosť. Údery, ale aj spôsob volejbalového myslenia sú totiž na inej úrovni. Myslím si, že za dva mesiace som sa do toho celkom dostal. Veriť si teda budem aj v iných zápasoch, nielen s Trenčínom, veď čo iné mi ostáva,“ konštatoval s úsmevom M. Vitko.  

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.