VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Jurko: Pred „domácim“ publikom som bol poriadne vyhecovaný!

J. Jurko: Pred „domácim“ publikom som bol poriadne vyhecovaný!

Zápas medzi Sláviou Svidník a COP Trenčín mal špeciálny nádych pre dvojicu hráčov hostí Patrika Lamanca a Juraja Jurka. Obidvaja sú totiž odchovancami svidníckeho volejbalu, preto sa v druhom extraligovom kole vrátili do pre nich veľmi dobre známeho prostredia.

Svidníčania potvrdili úlohu favorita hladkým víťazstvom 3:0, no vo vyrovnanom druhom dejstve ukázali svoju kvalitu aj mladí hráči z Centra olympijskej prípravy. Hoci im to v konečnom účtovaní na zisk setu nestačilo, J. Jurko priznal, že si duel užíval. „V prvom rade som sa chcel ukázať pred domácim publikom a bol som teda poriadne vyhecovaný. Vedeli sme, že favoritom je Slávia, preto sme nemali čo stratiť a snažili sa hrať bez rešpektu. Ako vždy bola vynikajúca atmosféra a pochvaľovali si ju aj moji spoluhráči, ktorí vraveli, že vo Svidníku sa im hrá najlepšie, lebo na volejbal chodí veľa ľudí ochotných za každú peknú akciu zatlieskať,“ zdôraznil nahrávač COP Trenčín Juraj Jurko.  

Vychádzajúc z toho, že hrali „svoji proti svojim“ o motiváciu navyše núdza nebola, čo sa premietlo aj do vzájomných kamarátskych hecovačiek. „Samozrejme, písal som si na FB s Mariánom Vitkom, ktorého som podpichoval, že ho posadíme na lavičku. On zase vyhlasoval, že nás v poli vychytá ako malých chlapcov,“ smial sa J. Jurko. 

Pre Trenčanov, ktorí sa pripravujú na budúcoročné Majstrovstvá Európy juniorov v Česku a na Slovensku, bol zápas so Svidníkom výzvou, čomu hostia podriadili aj prístup k príprave. „V kabíne som dostával otázky ohľadom jednotlivých hráčov a ich slabých stránok s tým, že v zápase sme sa snažili plniť taktiku, ktorú sme si povedali v šatni. Náš výkon bol určite lepší ako proti Prešovu, no stále sme robili na servise veľa chýb, ktoré nás stáli dosť dôležitých bodov v koncovke, ale napriek tomu sme kvalitne blokovali a bojovali až do konca,“ hodnotil J. Jurko.  

V prípade J. Jurka platí, že má doma naozaj viac ako slušnú zbierku medailí – po dve bronzové získal ako žiak a kadet. Najvyššie dosiahol v sezóne 2011/2012, kedy k už spomínanému 3. miestu v kategórii kadetov pridal slovenský juniorský titul. Jeho výkony neušli pozornosti ani trénerovi M. Palgutovi, ktorý si ho vybral do Centra olympijskej prípravy. „Podmienky na trénovanie a tréningy sú v Trenčíne na vysokej úrovni. Medzi hráčmi vládne zdravá  rivalita, ktoré nás motivuje k lepším výkonom, ale na druhej strane sme aj dobrý kolektív. V mužskej extralige som toho zatiaľ veľa neodohral, preto nemôžem povedať, či som si zvykol na rozdiely, ktoré tu oproti juniorskému volejbalu, samozrejme, sú. Hráči sú skúsenejší a hra je omnoho rýchlejšia, čo je pre nás iba dobre, lebo vďaka zápasovej praxi získavame cenné skúsenosti,“ dodal J. Jurko.

 

Imrich Makó   

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.