VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / O. Hruboška: S podporou divákov sme Myjave nedali šancu

O. Hruboška: S podporou divákov sme Myjave nedali šancu

Svidník pripravil Myjavu o jej tohtosezónnu neporaziteľnosť. Hostia síce vyhrali prvý set, ale v ďalšom priebehu už dominovala Slávia.

SVIDNÍK. V šlágri 5. kola medzi Sláviou Svidník a Spartakom VKP Myjava mali hostia raketový nástup. Myjavčania ťažili z výborného podania a svoju pohodu v prvom sete dokázali premeniť až na 10-bodový náskok (21:11). Domáci sa v ďalšom priebehu rýchlo otriasli a suverénnym výkonom vykročili k obratu. V druhom sete si zverenci trénera Petra Kalného udržiavali 3 až 4-bodový náskok, ktorý súper stiahol na 18:17, no Svidník bol v koncovke nekompromisný a drámu nepripustil. V rovnakom duchu sa nieslo aj tretie dejstvo. Slávia zlepšila príjem a zároveň sa mohla spoľahnúť na vlastný servis, čo najmarkantnejšie dokumentoval J. Drobňák, ktorý sa na podanie postavil za stavu 22:15 a ani s jednou z troch lôpt si hráči na druhej strane siete nedokázali poradiť. Svidníčania kazili v útoku minimum situácií a táto vysoká percentuálna úspešnosť im vydržala až do konca stretnutia. V štvrtom sete  viedli domáci v závere 22:13 a bez akýchkoľvek komplikácií doviedli duel do víťazného konca.  „Kto dnes zaservoval, následne aj ubránil. Hostia riskovali v prvom sete na podaní na „120%“, všetko im vychádzalo a my sme si nedokázali prihrať. Myjava vedela, že nás nemôže pustiť do hry, preto extrémne riskovala a jeden set to jej hráčom vychádzalo. Potom sa vývoj otočil, dobre sme bránili a hrali to, čo chceme, teda veľa stredom, aj ťažších lôpt, s nadviazaním na pipe. V konečnom účtovaní rozhodol variabilnejší útok s pipeom a servis, v ktorom sme v prvom sete ťahali za kratší koniec,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Kľúč libero

Kľúčom k odstaveniu Myjavy bol libero Ondrej Hruboška. V prvom sete si s viacerými loptami nedokázal poradiť, čo konštatoval tréner a športovo priznal aj hráč. S nástupom do druhého setu hodil všetko za hlavu a s jeho gradujúcim výkonom rástla dominancia Svidníka. „Pravdou je, že v prvom sete sa mi príliš nedarilo. Padli nám tam tri esá a súper hneď na začiatku odskočil. Chlapci mi však pomohli, hlavne Peťo Tholt ma povzbudzoval, keď som bol na lavičke. S prvými dobrými loptami som získal istotu, hecli sme sa všetci a s podporou divákov sme už Myjave nedali šancu,“ konštatoval O. Hruboška.

Druhá tvár

Myjava do soboty nestratila ani bod a v prvom sete potvrdila, že jej pozícia lídra má pevné základy. Svidníčania sa po prehre v Prešove chceli revanšovať výkonom, čo sa im od druhého setu podarilo. Domáci mali zápas od prvých lôpt pod kontrolou, ktorú si vďaka vysokej koncentrácii ustrážili až do konca. „Po Prešove som povedal, že volejbal nie je matematika, jednoducho, jeden deň je lepší, iný zase slabší. V týždni dosť intenzívne trénujeme s tým, že ľahší máme iba v piatok, aby hráči zregenerovali. Neospravedlňujem výkon prameniaci z lajdáctva a všetci vieme, že v Prešove sme nehrali dobre, ale vydiskutovali sme si to. Narazili sme na enormne disponovaného súpera v obrane a v tom, kde pred týždňom zápas prehrali, máme jasno. Dnes sme pre zmenu videli opačnú tvár mužstva, ktoré sa po prehranom prvom sete pozviechalo a bolo lepším tímom. Myslím si, že po Kielciach sme proti Myjave ponúkli v tejto sezóne náš najlepší volejbal,“ zdôraznil P. Kalný.