VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / „Nitrania“ R. Száraz a O. Hruboška berú iba tri body

„Nitrania“ R. Száraz a O. Hruboška berú iba tri body

Slávia Svidník sa v ďalšom kole volejbalovej extraligy mužov predstaví na domácej pôde proti VK Ekonóm SPU Nitra. Práve pod Zoborom zanechali výraznú hráčsku stopu Radoslav Száraz a Ondrej Hruboška.

Volejbalovej kariére R. Száraza pomohla náhoda, keď si ho na základnej škole vybral do volejbalového krúžku tréner Štefan Szalay. „Vôbec som nerozmýšľal nad tým, že by som chodil do volejbalového krúžku. Postupne ma to však chytilo a keď som začal byť vysoký (úsmev), vedel som, že veľa možností nemám. Na výber bol iba basketbal alebo volejbal. Najväčšiu zásluhu na tom má tréner Š. Szalay, ktorý bol výborným človekom. Vedel nás vždy motivovať  a práve on má hlavný podiel na tom, že som pri volejbale ostal,“ zaspomínal si na svoje začiatky Radoslav Száraz.

S 205-timi centimetrami druhý najvyšší hráč v tíme má okrem športu blízko aj k umeniu, pretože päť rokov navštevoval na základnej umeleckej škole výtvarný odbor. „S maľovaním som už prestal. Na strednej škole som ešte občas vzal štetec do ruky, ale časovo by som nestíhal venovať sa naplno dvom veciam naraz. Musel som sa rozhodnúť a vyhral šport,“ dodal v dobrej nálade R. Száraz.

Ondrej Hruboška začal s volejbalom v rodnej Šali, kde ho základnej škole oslovil Viktor Kostka, inak bývalý spoluhráč R. Száraza v Nitre. Po štyroch rokoch v I. lige dostal ponuku do extraligového VK Ekonóm SPU. V minulej sezóne získal titul s Volley Teamom a v aktuálnom súťažnom ročníku je pripravený pomôcť prepísať klubovú históriu Svidníku. „V Šali som hral na poste smečiara a občas ako nahrávač. Po príchode do Nitry som prešiel na pozíciu libera. Zo začiatku ma to ako správneho dravého mladíka ťahalo útočiť, ale teraz to už neriešim. Prestal som trénovať skákanie a parametrovo by som na to nemal. Skôr si šetrím kolená, aby som vydržal čo najdlhšie,“ usmieval sa O. Hruboška.      

Obidvaja hráči sa na súboj s Nitrou tešia. Predovšetkým pre R. Száraza ako rodeného Nitrana má tento zápas špeciálnu príchuť. „Nitra je moje rodné mesto, volejbalovo ma vychovala, preto majú pre mňa zápasy s ňou iný náboj. Hostia sú mladí a draví, z toho dôvodu očakávam, že budú hrať, najmä na servise, odvážne, lebo nemajú čo stratiť. Predsa len papierovým favoritom sme my... Pokiaľ zvládneme prihrávku a sami budeme na podaní silní, verím, že duel zvládneme bez vážnejších komplikácií,“ naznačil cestu R. Száraz.   

Na osobné stretnutie s priateľmi sa po dlhej dobe teší O. Hruboška, no ako dodáva, na palubovke pôjdu kamarátske vzťahy bokom. „S niektorými hráčmi som býval na internáte a keďže pôsobím na východe, nie sme často v kontakte, tak som rád, ak po dlhej dobe uvidím staré známe tváre. Na druhej strane, na turnaji v Nitre, kde som pre chorobu nehral, sme s týmto súperom prehrali a po športovej stránke mu máme čo vracať,“ pripomenul O. Hruboška. 

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.