VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V Prievidzi sme nevyužili mečbaly na tri body.

V Prievidzi sme nevyužili mečbaly na tri body.

Z Prievidze si vezieme víťazstvo za dva body. No mohli byť tri. Naši volejbalisti opäť nevyužili dobré rozbehnutý štvrtý set, keď nám na potvrdenie troch bodov nestačilo ani vedenie 24:22.

VK Prievidza - VK Slávia Svidník 2:3 (19, -16, -23, 26, -10)
141 min, rozhodovali: Porvazník a Andrejčák, 740 divákov.
Prievidza: Valent 7, Pinerua 28, Povrazník 10, Michalec 3, Hrušík 19, Šimko 3, libero Hraňo (Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Svidník: S. Soták 2, Bucki 22, Drobňák 9, Skasko 6, Száraz 14, M. Sopko ml. 9, libero Hruboška (Kuchárik 0, Labík 0, Hauer 0, Malina 3). Tréner: P. Kalný.

V sobotu sme odohrali na palubovke nováčika z Prievidze prekvapivo vyrovnaný zápas. Športovo však musíme uznať, že k vyrovnanému zápasu svojou predvedenou hrou prispeli hlavne domáci Prievidžania. Úlohu favorita sme museli potvrdiť až v päťsetovej bitke. Domáci výborne podávali a pod vedením kapitána Venezuelskej reprezentácie Kervina Pinerua boli nebezpeční aj na sieti. Lepšia hra v poli a skúsenosti  hráčov však rozhodli o našom víťazstve. Opäť nás ale môže mrzieť fakt, že na potvrdenie troch bodov nám v štvrtom sete nestačilo ani vedenie 24:22. V tejto sezóne sme takto stratili body už druhý krát, keď takýto stav v náš prospech sme nevyužili ani v Prešove. Tam sme mohli odvrátiť doposiaľ jedinú prehru v tomto súťažnom ročníku. Chalani sa z tohto určite poučia a ďalšiu takúto chybu už nedopustia.

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: "Po športovej stránke zápas určite divákov nadchol. S takým ťažkým súperom, ašpirantom na titul sme dokázali hrať vyrovnanú hru, bol to súboj podaní. Záverečný set sme ale vôbec nezvládli, sme však vďačný aj za ten jeden bod."

Peter Kalný, tréner Svidníka:
 "Kompliment ku domácemu družstvu, kompliment ku domácej organizácií.... V našom pláne bolo viac ublížiť podaním, čo sa nepodarilo. Prievidza veľmi dobre podávala, bola dôstojným a vyrovnaným súperom. Ale z našej strany zbytočný tajbrejk, mali sme komfortný náskok na mečbalovú loptu."