VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: Bod, o ktorý sme prišli, nepovažujem za stratený

P. Kalný: Bod, o ktorý sme prišli, nepovažujem za stratený

Viac ako dve hodiny trvala dramatická volejbalová bitka medzi VK Prievidza a Sláviou Svidník, ktorú v tajbrejku vo výbornej diváckej kulise nakoniec vo svoj prospech rozhodli hostia.

Prievidza začala bez rešpektu, o čom svedčia najmä štyri esá I. Povrazníka, ktorého podanie bolo v prvom sete kľúčovým momentom úspechu. Domáci si vypracovali šesťbodový náskok a ten napriek zlepšenej hre súpera udržali až do konca. V druhom sete sa karta obrátila a hostí potiahol predovšetkým ôsmimi bodmi J. Bucki. Predzvesťou dramatického záveru bolo tretie dejstvo, kedy Svidníčania viedli 19:15, ale nováčik vyrovnal a v absolútnom závere stiahol na 23:24, no posledné slovo mala Slávia. Za rovnakého stavu finišoval aj štvrtý set. Prievidžania prehodili loptu do autu, kde ju hostia obetavo vrátili do hry a keď nevyužili ani ďalšie tri mečbaly, udreli troma bodmi po sebe domáci. Vo výbornej atmosfére však už favorit prekvapenie v tajbrejku nepripustil a po 136 minútach putovalo víťazstvo 3:2 na východ. „Prievidza začala veľmi dobre, keď pri servise Porvazníka viedla 9:3. V tom čase sme už mali za sebou dva oddychové časy a na vývoj som reagoval striedaním. Potom sme začali hrať náš volejbal, ale náskok domácich sme nezmazali. Podobný priebeh, no už v náš prospech mal druhý set. Tretí bol relatívne vyrovnaný, hral sa obojstranne kvalitný volejbal, pričom koncovku sme si ustrážili. Najdramatickejší bol štvrtý set, kedy sme viedli 24:22 a súper vyhodil loptu do autu, kde sme ju chytili, čo bola obrovská smola a záver nakoniec patril domácim. Možno to vyzerá, že sme zlyhali, no slabo sme hrali iba v úvode. V ďalšom priebehu sme mali duel pod kontrolou, ale nešťastný moment zo záveru štvrtého setu nás obral o bod navyše. Na druhej strane, Prievidza hrala tiež veľmi dobre, preto bod, o ktorý sme prišli, nepovažujem za stratený,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Duel medzi Prievidzou a Svidníkom spĺňal prísne kritéria a fanúšikovia odchádzali domov, napriek prehre, spokojní. Na obidvoch stranách excelovali legionári – Kervin Pinerua uhral 30 a Jakub Bucki 22 bodov. Hoci Prievidžania sú nováčikom a v tabuľke im patrí predposledné miesto, v sobotu ukázali silné zbrane, ktorými ešte budú aj ostatným mužstvám pomýšľajúcim na prvú štvorku poriadne podkurovať. I keď zo športovej oslavy volejbalu vydolovali iba bod, v ich radoch sklamanie nevládlo. „Pred zápasom som veľmi pozorne študoval štatistiky súpera a upozorňoval som, že hoci sa Prievidzi výsledkovo nedarí, jej hráči sú vo všetkých individuálnych hodnoteniach vysoko. Domáci majú troch kvalitných útočníkov, dvoch parametrových blokárov, proti nám zahral výborne Valent a Pinerua je pravdepodobne najlepší legionár v lige... Nováčik môže byť podceňovaný, ale dlho to platiť nebude a Prievidžania budú hrýzť každého. V sobotu som stretol viacerých priateľov, s ktorými som sa dlho nevidel a tí mi potvrdili, že Prievidza podala proti nám najlepší výkon v sezóne, čo ma však neprekvapuje,“ zdôraznil P. Kalný.

VK Prievidza - VK Slávia Svidník 2:3 (19, -16, -23, 26, -10)

136 min, rozhodovali: Porvazník a Andrejčák, 740 divákov.

Prievidza: Valent 7, Pinerua 28, Povrazník 10, Michalec 3, Hrušík 19, Šimko 3, libero Hraňo (Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.

Svidník: S. Soták 2, Bucki 22, Drobňák 9, Skasko 6, Száraz 14, M. Sopko ml. 9, libero Hruboška (Kuchárik 0, Labík 0, Hauer 0, Malina 3). Tréner: P. Kalný.