VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: Prvá polovica bola testom našej pripravenosti

P. Kalný: Prvá polovica bola testom našej pripravenosti

Po prvej polovici základnej časti volejbalovej extraligy mužov patrí Slávii Svidník priebežné tretie miesto. Hoci Svidníčania vyhrali, rovnako ako Myjava a Prešov, po šesť zápasov, v ich neprospech hrá pomer setov a päťsetová bitka v Prievidzi, kde po dráme získali dva body. Z pohľadu vyrovnanosti čela tabuľky upozorňuje na každý detail aj tréner Peter Kalný, ktorý bilanciu šiestich víťazstiev s jednou prehrou nepreceňuje, no ani nepodceňuje. „Trošku ma mrzí, že sme viac, či menej postrácali v zápasoch, v ktorých  sme strácať nemali. Matematika a naše plány mi nesedeli v troch vystúpeniach. Na mysli mám prehru v Prešove, zisk iba dvoch bodov v Prievidzi, kde sme odohrali špecifický duel a prehraný set doma s Komárnom, lebo ako sa ukazuje, dôležitý bude aj celkový pomer setov,“ konštatoval tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Na druhej strane P. Kalný pripomenul, že v porovnaní s konkurenciou prešla najväčšími personálnymi zmenami práve základná šestka Svidníka, keď sa na rovnakú volejbalovú dĺžku  potrebovali vyladiť nový nahrávač S. Soták, libero O. Hruboška, univerzál J. Bucki a po odchode Ľ. Macka blokárska dvojica R. Száraz – T. Skasko. „Opakovane som sa vyjadril, že prvá polovica bola pre mňa testom pripravenosti družstva, čo s ladením športovej formy nemalo veľa spoločného, navyše sme ju odohrali v sériách. Mesiac sme prakticky neodohrali ťažký zápas, potom nás zaskočil Prešov a v ďalšom priebehu sme už mali viac náročných meraní síl,“ dodal P. Kalný.

Pri súčasnom súťažnom formáte postupujú po základnej časti do nadstavby prvé štyri celky. Tie budú zároveň medzi sebou súperiť o semifinále Slovenského pohára. Keďže extraligový chlieb sa bude lámať po novom roku, P. Kalný pripravuje mužstvo v rámci tréningového konceptu na zápasy, ktoré rozhodnú o tom, či sa sezóna bude hodnotiť ako úspešná. „Doteraz sme sa venovali hlavne obrane, podaniu a príjmu podania. Očakávam, že výsledky našej práce sa začnú pomaly ukazovať, čo by sa malo prejaviť v obrane na sieti a v poli, ale tomu musí prechádzať kvalitný servis, resp. na druhej strane prihrávka. Mužstvo sa v tomto smere lepší a som si istý, že sa ešte bude ďalej zlepšovať. Z pohľadu nadstavby by mali mať prvé tri tímy, teda my, Prešov a Myjava,  postup istý, no v hre je pozícia pre nasadenie v Slovenskom pohári a ani v tomto smere nechceme nič podceniť,“ zdôraznil P. Kalný.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.