VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: Namiesto víťazstva 3:0 sme vyrobili drámu

P. Kalný: Namiesto víťazstva 3:0 sme vyrobili drámu

Druhú polovicu základnej časti odštartovala Slávia Svidník na pôde VKM Stará Ľubovňa. Podľa tabuľkového postavenia boli hostia jasným favoritom, ale priebeh na palubovke papierovým predpokladom za pravdu nedal. Svidníčania síce zvládli prvý set pomerom 25:17, ale v druhom až do stavu 19:21 ťahali o dve, tri lopty za kratší koniec. Záver však zvládli štýlovo a sériou šiestich bodov dokráčali k hladkému víťazstvu. St. Ľubovňu tento vývoj nepoložil, hráči nerezignovali, práve naopak, pridali a výsledkom boli dva vyrovnané sety, ktoré zhodne získali na 23. Úvod tajbrejku patril Svidníku. Slávia viedla 4:0 a 8:5, no po zmene strán sa začínalo od stavu 8:8 odznova. Zverenci trénera Petra Kalného nakoniec prekvapenie nepripustili a stretnutie naklonili na svoju stranu výsledkom 15:11. „Z našej strany to v žiadnom prípade nebol dobrý výkon. Hoci sme už v druhom sete hrali zle, predsa len sme viedli 2:0. Varovanie, kedy nám nič nefungovalo, sme nevzali vážne, čo sa prejavilo na servise a trápení s prihrávkou. Až v tajbrejku sme ukázali plné nasadenie, no i tak sme sa dopustili mnohých chýb, preto v tomto zápase nie je čo pochváliť. Ako duel gradoval, gradoval aj výkon Ľubovne. V obrane v poli vybojovala množstvo lôpt a všetci, ktorí v jej drese nastúpili, podali veľmi dobrý výkon, lebo sme im to dovolili. Napriek tomu, že sme nepresvedčili, mali sme vyhrať 3:0, ale nestalo sa tak a zbytočne sme vyrobili drámu,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter. Kalný.  

Svidníčania sa mohli opäť spoľahnúť na Jakuba Buckého. Jeho exhibícia sa zastavila na počte 35 bodov, pričom v útoku uhral viac lôpt ako jeho ostatní spoluhráči v súčte dokopy. Keďže aj podľa  P. Kalného bol výkon poľského univerzála jediný, ktorý zniesol kritéria, viac pozitív na vstúpení svojho tímu nájsť nedokázal. „Nerozumiem prečo, ale z ničoho nič začneme hrať laxne, potom laxnosť vystriedajú strach s rešpektom a nakoniec sa trápime. V treťom a štvrtom sete hrali domáci odvážne, na čo sme reagovali nedôslednosťou na servise, v obrane a útoku, preto ich St. Ľubovňa získala zaslúžene. Ešte aj v tajbrejku sme za stavu 8:5 urobili tri chyby po sebe... V drese súpera podal veľmi dobrý výkon mladý nahrávač Kasperkevič, navyše sa v zostave vysporiadali s neúčasťou kľúčového blokára Poláka a ako kolektív potiahli za jeden koniec povrazu. Nás držal nad vodou iba Bucki, ale aj on je súčasťou družstva a to hralo v sobotu zle,“ pripomenul P. Kalný.

VKM Stará Ľubovňa - VK Slávia Svidník 2:3 (-17, -21, 23, 23, -11)

124 min, rozhodovali: Niklová a Andrejčák, 350 divákov.

St. Ľubovňa: Kasperkevič 6, Malachovský 2, Fecko 12, Lacek 16, Barlík 12, Müncner 5, libero Medrzyk (Gut 11, Kseňák 0). Tréner: J. Senko.
Svidník: S. Soták 1, Bucki 35, Labík 10, Drobňák 11, Száraz 9, M. Sopko ml. 8, libero Hruboška (Kuchárik 0, Hauer 0, Skasko 1, Malina 2). Tréner: P. Kalný.

Extraliga 8. kolo:
Stará Ľubovňa- Svidník 2 : 3 (-17, -21, 23, 23, -11)
Prievidza- Nitra 3 : 1 (-25, 14, 14, 14)
Myjava- Komárno 3 : 1 (23, 16, -27, 17)
Trenčín- Prešov 0 : 3 (-15, -20, -23)

-im-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.