VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Labik: S naskočením do stretnutia nebol problém

M. Labik: S naskočením do stretnutia nebol problém

V posledných dvoch kolách odohrali volejbalisti Slávie Svidník dve päťsetové bitky. Kým v Prievidzi v mečbalovej situácii vytiahli do hry loptu putujúcu do autu, v Starej Ľubovni stratili vedenie 2:0 na sety. Východniarske derby  malo špecifickú príchuť pre blokára hostí Miloša Labika, ktorý v uplynulej sezóne hosťoval práve v domácom tíme. Ako priznal, v známom prostredí si zdvorilostne podal ruku s bývalými spoluhráčmi a priateľmi, ale na palubovke išli spomienky bokom. Dvadsaťštyriročný hráč nastúpil v základnej zostave a k víťazstvu 3:2 pomohol desiatimi bodmi. „V priebehu týždňa tréner neurčito naznačoval, že trošku pozmení zostavu a dá šancu aj niektorým iným hráčom, preto som možno niečo tušil. Definitívne som sa o zaradení do základu dozvedel počas rozcvičky pred zápasom. Keďže taktickú prípravu sme v piatok absolvovali všetci hráči, s naskočením do stretnutia nebol žiadny problém,“ konštatoval Miloš Labik.

Svidníčania sa rozbehli podľa papierových predpokladov a prvý set mali pod kontrolou. Hoci vo svoj prospech získali aj druhý, domáci naznačili, že napriek koncovke, kde od stavu 21:19 neuhrali ani loptu, kožu lacno predať nemienia. „S domácimi sa navzájom poznáme veľmi dobre, no priznávam, že párkrát som ťažil práve z toho, že som bol rok v St. Ľubovni na hosťovaní. Zo začiatku to bolo z našej strany dobre, darilo sa mne, aj tímu. Postupne sa však vývoj začal otáčať a i keď sme vyhrali, s výsledkom spokojní nie sme,“ poznamenal M. Labik.

Tréner Slávie Peter Kalný športovo ocenil výkon domácich, u ktorých kvitoval, že v koncovkách tretieho a štvrtého setu hrali odvážne, čo im vynieslo tajbrejk. Aj v ňom St. Ľubovňa prehrávala 0:4 a 5:8, ale nezabalila to. Favorit síce po viac ako dvoch hodinách prekvapenie nepripustil, no zisk dvoch bodov na pôde posledného celku sa jeho výprave málil. „V druhom sete sa domáci chytili a začali nám robiť väčšie problémy, ako v úvode. Hoci sme väčšinu času prehrávali, koncovku sme predsa len zvládli v náš prospech a viedli sme 2:0. Čakalo sa, že do tretieho setu nastúpime poučení a vyhráme hladko 3:0, no to sa nepodarilo. St. Ľubovňa pridávala na obrátkach a vzala nám dva sety. Tajbrejk sme síce vyhrali, ale opakujem, s takýmto priebehom sme spokojní byť nemohli,“ dodal M. Labik.

Imrich Makó 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.