VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Malina: Ak prídem na palubovku, musím pomôcť

M. Malina: Ak prídem na palubovku, musím pomôcť

Po dvoch päťsetových bitkách v Prievidzi a St. Ľubovni cestovali volejbalisti Slávie Svidník tretíkrát za sebou vonku, kde sa v 9. kole predstavili na pôde COP Trenčín. Tréner Svidníčanov Peter Kalný pred stretnutím upozorňoval, že domáci majú stabilizovanú zostavu a krivka ich výkonov má stúpajúcu tendenciu. Mladí Trenčania svojej povesti neostali nič dlžní a od úvodu hrali s papierovým favoritom vyrovnanú partiu. V prvom sete viedli 24:21, no nakoniec ho získali až po odvrátení šiestich setbalov. Ani v ďalších dvoch dejstvách nebola núdza o dramatické koncovky. V nich však hostia potvrdili väčšie skúsenosti a získali ich na 22, resp. 23. Vo štvrtom sete už domáci nedokázali držať krok so Sláviou, ktorej hráči potvrdili zisk troch bodov výsledkom 25:18. „Sme v pozícii tímu, ktorý musí, kým ostatní môžu a vtedy nie je žiadny zápas ľahký. Navyše v posledných stretnutiach sme nehrali s ľahkosťou, ako by sme si sami priali. Z toho dôvodu sme si nechceli komplikovať situáciu a Trenčín sme mali v pláne držať od začiatku nakrátko. To sa nám nepodarilo a domáci sa trošku rozbláznili. Súper nerobil veľa chýb, no pravdou je, že my sme ho k ním príliš nenútili. Do druhého setu sme nastupovali s tým, že ďalší si už stratiť dovoliť nemôžeme. Trenčanom sme odskočili na rozdiel 2 – 3 bodov a koncovky sme aj vďaka väčším skúsenostiam zvládli v náš prospech,“ hodnotil smečiar Slávie Svidník Marek Malina.   

Pri absencii univerzála J. Buckého potiahol mužstvo 19 bodmi práve M. Malina, ktorý na palubovku prišiel v pozícii striedajúceho hráča. Jeho výkon ocenil aj tréner P. Kalný, keď vyzdvihol komplexnosť svojho zverenca. „S trénerom sme sa bavili, že ak nastúpim z lavičky, musím mužstvu pomôcť a som rád, že sa mi to podarilo. Osobne sa mi hralo dobre, ale podiel na tom má tiež nahrávač S. Soták, ktorý nahrával tam, kde to považoval za najúčinnejšie, zo čoho som ťažil aj ja. Rovnako dobre zahral napr. J. Kuchárik a práve o tom je kolektívny šport, v ktorom je dôležité, aby sa vždy našiel niekto, kto v konkrétnom momente alebo stretnutí potiahne celé mužstvo,“ uviedol M. Malina.

Svidníčania sa najbližšie predstavia v Komárne. Nováčik prehral v prvom meraní síl na východe 1:3, no naposledy príjemne prekvapil v Prešove, kde získal bod. Podľa M. Malinu bude viesť cesta k víťazstvu cez maximálne koncentrovaný výkon. „Komárno prehralo v Prešove až v tajbrejku a doma si bude veriť ešte viac, preto očakávam náročnejší zápas, ako u nás. Na druhej strane, my sa musíme pozerať na seba, čo znamená napredovať a výkonmi potvrdzovať, že chceme hrať o titul. Keďže každý sa chce proti nám vytiahnuť, nesmieme dovoliť, aby sa súper dostal do tempa,“ zdôraznil M. Malina.

Imrich Makó

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.