VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: Proti Myjave sme hrali veľmi dobrý volejbal

P. Kalný: Proti Myjave sme hrali veľmi dobrý volejbal

Volejbalisti Slávie Svidník majú za sebou náročný a zároveň mimoriadne úspešný víkend. Po sobotňajšom domácom víťazstve nad Prešovom cestovali v nedeľu do Myjavy, kde chceli potvrdiť pozíciu lídra. Hoci Myjavčania majú svoju silu, zverenci trénera P. Kalného potvrdili stúpajúcu formu a zvíťazili 3:1. Svidník nebol v ľahkej pozícii, pretože po dlhej ceste nastupoval proti súperovi, ktorý si tiež brúsi zuby na vyššie postavenie v tabuľke, ale hostia svoju misiu zvládli na výbornú. Spartak síce mal lepší vstup do prvého, druhého a štvrtého dejstva, keď po druhých technických timeoch viedol (16:12, 13:14, 16:13), ale Svidníčania v koncovkách ukázali pevnejšie nervy a zaslúžene si odviezli domov tri body. „V prvom sete sme dosť výrazne prehrávali, ale zachovali sme si chladnú hlavu a v závere sme ťažili z nášho servisu. Po prehranom druhom sete sme tretí získali pomerne hladko. Z môjho pohľadu to boli preteky v razantnosti podania, pričom za rozhodujúce považujem, že sme urobili menej nevynútených chýb v útoku a lepšie sme hrali v obrane v poli, čo bolo dôležité najmä v štvrtom sete, kedy sme do druhého technického timeoutu prehrávali, no koncovku sme zvládli v náš prospech. Celkovo sme hrali veľmi dobrý volejbal. Trošku sme sa iba trápili na prihrávke, ale pri podaní Myjavy má s príjmom problém každý. Keď sme sa s tým vyrovnali, boli sme lepším mužstvom,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Výsledok: Myjava – Svidník 1:3 (-23, 23, -17, -21).

Zostava Myjava: Leškanič 4, Hinduliak 1, Kriško 17, Mračko 13, Pělucha 10, Mikula 4, libero Pipa (Halaj, Durec 2, Horník 12).

Zostava Svidník: Soták 3, Bucki 20, Drobňák 5, Skasko 8, Száraz 5, Malina 13, libero Hruboška (Kuchárik, Hauer, Labik, Sopko 11).