VK Sl├ívia Svidn├şkARCH├ŹV AKTUALI├ŹT / Extraligovým blokárom vládne Svidní─Źan R. Száraz

Extraligovým blokárom vládne Svidní─Źan R. Száraz

Vo východniarskom derby medzi Sláviou Svidník a VK MIRAD PU Prešov ┼żiarili predovšetkým v domácom drese viaceré individuality, ktoré v k─żú─Źových momentoch dokázali strhnú┼ą misky váh na stranu svojho tímu. Najviac bodov si pri ví┼ąazstve 3:0 pripísal na konto blokár Radoslav Száraz. Odchovanec nitrianskeho volejbalu hral s obrovskou chu┼ąou v obrane, aj v útoku, kde najmä pri kombináciách stredom pôsobil nebránite─żne. „Prešovu sme mali športovo, ─Źo vraca┼ą, okrem toho sme hrali doma a na druhej strane siete stáli viacerí bývalí spoluhrá─Źi a kamaráti, preto o motiváciu núdza nebola. Z môjho poh─żadu rozhodli servis a príjem podania. Kým v prvom zápase sa darilo viac Prešov─Źanom, teraz to vyšlo nám. Koncovky boli otvorené a skon─Źi┼ą mohli aj v prospech súpera. Vyhrali sme však pre to, lebo sme ukázali viac odvahy, za ─Źo sme sa do─Źkali zaslú┼żeného ví┼ąazstva 3:0,“ komentoval sobot┼łajší duel R. Száraz.  

Rozbehnutí Svidní─Źania pokra─Źovali vo ví┼ąaznom ┼ąa┼żení aj v nede─żu. V ─Ćalšom šlágri nastúpili na pôde Myjavy a pohodu vo vlastných radoch si poistili ví┼ąazstvom 3:1. V meraní síl dvoch popredných slovenských extraligových tímov potvrdila Slávia status lídra a ke─Ć súper za─Źal produkova┼ą chyby, nekompromisne ho trestala. „Ani sme si nestihli vychutna┼ą ví┼ąazstvo s Prešovom a u┼ż sme nastupovali v Myjave... Ka┼żdý športovec mi však ur─Źite potvrdí, ┼że ak sa darí, adrenalín v krvi doká┼że z tela vyhna┼ą akúko─żvek únavu. Podobne, ako v sobotu, aj v tomto prípade rozhodovali podanie a jeho príjem. Tréner nás tla─Źil do toho, aby sme hrali odvá┼żne a to sa ukázalo ako správna cesta, lebo domácich sme v koncovkách prinútili k tomu, aby urobili viac chýb,“ uviedol R. Száraz.

Pohoda v radoch Svidníka sa premietla aj do individuálnych štatistík. Po víkende sa toti┼ż R. Száraz stal extraligovou blokárskou jednotkou. V jedenástich zápasoch nazbieral 37 blokov, ─Źo predstavuje 0,9 bloku na set. „Ka┼żdý z nás nastupuje s tým, ┼że chce odovzda┼ą v prospech mu┼żstva maximum... Zárove┼ł však platí, ┼że to nie je iba moja zásluha, lebo obrana na sieti sa odvíja aj od ostatných herných ─Źinností, ktoré sú doménou skôr iných spoluhrá─Źov. V prvých kolách som sa trošku trápil, ale momentálne sa cítim výborne, opä┼ą som dostal chu┼ą na volejbal a teším sa na zvyšok sezóny,“ uviedol R. Száraz.

Svidník mô┼że potvrdi┼ą svoje prvenstvo po základnej ─Źasti v sobotu v Nitre, ktorá sa síce momentálne výsledkov trápi, ale stále je v hre o postup do nadstavby o 1. – 6. miesto. „Tohtoro─Źná sú┼ąa┼ż je vyrovnaná a ┼żiadny zápas nie je jednoduchý. Hoci sa Nitre v posledných stretnutiach nedarilo, v ┼żiadnom prípade ju nemô┼żeme podceni┼ą. Verím, ┼że potvrdíme formu z posledného víkendu a získame všetky tri body,“ dodal smerom k najbli┼żšiemu súperovi R. Száraz.

imrich mako 

TOP PARTNERI
Mesto Svidn├şk
DUKLA DESTINATION
NAJBLI┼Ż┼á├Ź Z├üPAS - MU┼ŻI
POSLEDN├Ł Z├üPAS - MU┼ŻI
VK Sl├ívia Svidn├şk
vs
COP Tren─Ź├şn
3:1
(18, -23, 20, 21, zlat├Ż set 19:17)
┬ę 2009 VK Sl├ívia Svidn├şk|Na cel├Ż obsah webovej str├ínky sa vz┼ąahuj├║ autorsk├ę pr├íva. Jeho ─Ćal┼íie ┼í├şrenie, kop├şrovanie alebo in├ę pou┼żitie je mo┼żn├ę len s p├şsomn├Żm s├║hlasom autora.