VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / R. Franka mrzí strata bodu

R. Franka mrzí strata bodu

V nedeľu prvoligoví juniori VK Slávia odohrali stretnutia 7. kola I. ligy skupiny Východ.

VK Slávia Svidník "A" - VK MIRAD PU Prešov 3:2 (12, -21, -24, 21, 7)
VK Slávia Svidník "A" - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (14, 21, 20)

Zostava VK Slávia "A" v prvom zápase: Riško 6, Čupka 18, Majcher 10, Miščík 6, Goban 16, Vitko 5 (libero Koreň, M. Kozák 1, Š. Kozák 6, Janovič)

Zostava VK Slávia "A" v 2. zápase: M. Kozák 2, Čupka 16, Majcher 3, Miščík 3, Vitko 3, Š. Kozák 17 (libero Koreň, Margicin, Janovič, Piňko, Riško 2, Goban 9)

Tréner Róbert Franko: "Začali sme veľmi dobre, koncentrovane. Súpera sme od siete odtlačili vynikajúcim servisom. Potom však prišlo k nepochopiteľnému uspokojeniu a nakoniec sme mali obavy, či v tomto prvom súboji zvíťazíme. Súpera sme v druhom a treťom sete podcenili a vlastnýmichybami ho naštartovali k dobrému výkonu. Vo štvrtom sete sme opäť našli kľud a vývoj zápasu sme otočili. Škoda straty jedného bodu. Pred druhým stretnutím som urobil dve zmeny v základnej zostave a došlo k zlepšeniu nášho výkonu. Ale opäť po prvom sete došlo k poľaveniu, takže sme museli doťahovať 2-3 bodový náskok súpera. Do budúcna musíme byť viac koncentrovaní a hrať kolektívnejšie."

VKM St. Ľubovňa - VK Slávia Svidník "B" 1:3 (-22, -22, 23, -22)
VKM St. Ľubovňa - VK Slávia Svidník "B" 3:1 (-21, 23, 22, 17)

Zostava VK Slávia "B": S. Hvozda, D. Cuprišin, S. Grega, S. Jurko, Š. Gula, M. Blanár, S. Czech, S. Goč, S. Paňko

Tréner Marián Vitko: "V prvom stretnutí sme urobili minimum chýb, veľmi dobre sme hrali na útoku i na bloku, taktiež veľmi dobre sme servovali. V druhom súboji sme mali trochu problém na prihrávke, nevedeli sme sa totiž vysporiadať so súperovým podaním. Viac chýb sme urobili na podaní i v útoku. A to nás stálo lepší výsledok. V záverečnom sete už našim mladým chlapcom dochádzali sily a nebolo v našich silách otočiť priebeh tohto zápasu."