VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / S. Soták: Naša sila bude ešte rásť

S. Soták: Naša sila bude ešte rásť

Volejbalisti Slávie Svidník zvládli počas posledného víkendu dva šlágre a pevne sa usadili na čele mužskej extraligy.  

V sobotu privítali doma Svidníčania v tom čase lídra z Prešova a v dramatickom derby zvíťazili 3:0 (24, 23, 25). Keďže sa obidvaja súperi navzájom strážili, všetky sety sa niesli vo vyrovnanom duchu.  Hoci hostia mali setbal v prvom, aj treťom dejstve, kedy sa nezlomili ani za stavu 14:18, neuhrali nakoniec ani set. Rozdielovým bol prístup k servisu v koncovkách, kde M. Malina s J. Buckim Prešovčanom nič nedarovali. „S Prešovom sme ponúkli pekný volejbal, ktorý verím, že sa páčil aj divákom. Na zápas sme sa tešili, lebo sme sa chceli revanšovať za výkonom v našom prvom vzájomnom meraní síl. Keďže išlo navyše o derby a súboj prvého s druhým, všetci sme boli namotivovaní a nastavení na víťazstvo. Vďaka Marekovi Malinovi s Kubom Buckim sme sa mohli spoľahnúť na servis, dobre sme prihrávali a v koncovkách sme boli odvážnejší. Súpera sme zatlačili, čím sme ho donútili k tomu, aby urobil viac nevynútených chýb a to rozhodlo,“ hodnotil nahrávač Slávie Svidník Stanislav Soták.

Na potvrdenie pozície lídra potrebovali zverenci Petra Kalného zabrať v nedeľu v Myjave. Po ceste cez celé Slovensko čakala na Svidníčanov poriadna fuška, pretože svoje ambície majú aj domáci. Hoci Spartak v prvom a štvrtom sete viedol po druhých technických timeoch 16:12 a 16:13, Svidníčania v koncovkách ukázali pevnejšie nervy, v priebehu pár výmen vzali Myjave vietor z plachiet a zaslúžene si odviezli domov tri body. „Nebolo to jednoduché, ale povzbudení výhrou v Prešove sme únavu nevnímali. Myslím si, že v Myjave to bol ešte lepší zápas ako v sobotu. Domáci nám chceli oplatiť prehru zo Svidníka a kožu lacno nepredali. Nám sa opäť darilo na servise, ktorým sme si dosť pomohli a definitívne sme súpera zlomili tým, že sme boli v koncovkách istejší,“ konštatoval S. Soták.

V najbližšom kole sa Svidník predstaví v Nitre a pokiaľ vyhrá, plus Prešov neuspeje v Prievidzi, stane sa kolo pred koncom základnej časti jej istým víťazom. „Nehodnotil by som naše postavenie v tabuľke, podstatné je v prvom rade to, ako hráme. Verím, že tak ako bude sezóna gradovať, bude rásť aj naša sila. Teším sa na ďalšie stretnutia, kde určite predvedieme kvalitnú hru a volejbalovú verejnosť presvedčíme, že prvé miesto nám patrí zaslúžene. Z toho dôvodu sa musíme sústrediť na veľmi ťažký duel v Nitre a zabudnúť nesmieme ani na posledné domáce vystúpenie s lepšiacim sa nováčikom z Prievidze,“ ostal nohami pevne na zemi S. Soták.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.